TC. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler için İşgücü Piyasasını Destek Programı (NEETPRO) ” Hibe Programı kapsamında Trabzon Ticaret Borsası koordinatörlüğünde, Karadeniz Teknik Üniversitesi işbirliği ile yürütülmekte olan projede eğitimlerin tamamlanmasının ardından kursiyerlerin iyi ve yenilikçi uygulamaları yerinde görmelerine yardımcı olmak amacıyla firmalara teknik geziler düzenlendi. 

Denizlerde av yasağı başladı, Trabzon’da tezgahlar kültür balıklarına kaldı! Denizlerde av yasağı başladı, Trabzon’da tezgahlar kültür balıklarına kaldı!

Beşikdüzü, Vakfıkebir ve Akçaabat’ta gıda üretimi yapan tesisleri gezen iş sahibi olmak isteyen kursiyerler Yomra, Arsin, Araklı, Sürmene ve Of bölgesinde de fındık ve çay fabrikalarını gezerek üretimler hakkında yetkililerden bilgi aldılar. 

Teknik geziler sayesinde kursiyerler gelecekte, olası çalışma ortamlarını görme ve istihdam edilmeleri halinde karşılaşabilecekleri ortam hakkında fikir sahibi olma fırsatı da yakalamış oldular.