Eğitimini başarıyla tamamlayan kadınlar ise sertifika almaya hak kazanarak aile bütçelerine de katkı sağlayacak. Üstelik ürünlerini yöresel ürün reyonlarında satacak. Hem kadınlar hem ülke kazanacak

Trabzon'da ALO 199  Çağrı Merkezi çalışanları,  işten çıkarılma  kararını protesto etti! Trabzon'da ALO 199 Çağrı Merkezi çalışanları, işten çıkarılma kararını protesto etti!

AK Parti Maçka Belediye Başkan Adayı Koray Koçhan, dezavantajlı gruplara hizmet sunacak, devlet- millet kaynaşmasını sağlayacak, aile bütünlüğünün korunmasına katkı sunacak olan Maçka Aile Destek Merkezi (ADEM) açacaklarını ifade etti. 

KADINLAR İÇİN BÜYÜK İMKAN

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesinde faaliyet yürüten Aile Destek Merkezi (ADEM ), kadınların meslek öğrenebilmelerine olanak sağlayacağını belirten Başkan Koçhan “Birçok kadın ve çocuğun bir araya gelerek sosyalleşmesine de katkı sağlayacak olan ADEM’lerde, geleneksel Türk Mutfağı, iğne oyası, dikiş nakış, el sanatları, bilgisayar kursu, Kur’anı Kerim okuma/yazma, resim, teorik dersler gibi alanlarda eğitimler sağlanacak. Bu eğitimlerde kadınlarımız üreterek, yöresel satış reyonlarında ürünlerini satacak ve gelir sağlayacak. Bunun yanında teşvik ödemesi de alarak ev ekonomilerine katkı yapacak. Bu projeyi çok önemsiyorum. Kadınlarımızın ülke ve ev ekonomilerine katkı sağlayabilmesi, meslek edinebilmesi, sosyalleşebilmesi için büyük bir imkan olacak” dedi. 

AİLE DESTEK MERKEZİ NEDİR?

Aile Destek Merkezleri (ADEM) 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında, kadınlarımızın Devlet ve Millet kaynaşmasını sağlamak amaçlı, psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimleri ile toplumsal entegrasyonlarını sağlamaya yönelik faaliyet gösteren merkezlerdir.