Milyonlarca emekliyi ilgilendiren flaş gelişme! Milyonlarca emekliyi ilgilendiren flaş gelişme!

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında önemli bir duyuru yaptı. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav merkezleri açıklandı ve adayların sözlü sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

MEB'in açıklamasına göre, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için yapılan başvurular sonucunda, adayların sözlü sınav merkezleri belirlenmiş durumda. Sözlü sınava girmeye hak kazanan öğretmen adayları, sınav merkezlerini ve giriş belgelerini MEB'in resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler.

Millî Eğitim Bakanlığı, sözlü sınavlara katılacak adayların, sınav tarihleri ve merkezleri konusunda gerekli bilgileri zamanında edinmelerini ve sınavlara hazırlıklı olarak katılmalarını önemle vurguluyor. Adayların sınav giriş belgelerini zamanında temin etmeleri ve belirlenen tarihlerde sınav merkezlerinde hazır bulunmaları gerektiği belirtiliyor.

Sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren başlayacak. Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar ise sözlü sınavların tamamlanmasıyla sonuçlarının ilanından sonra yapılacak.
 
Adaylar, sınav giriş belgelerine e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle ulaşabilecek.

Editör: Tayyar Safa Sağdıç