Trabzonspor’un bir süredir transfer gündeminde yer alan ve taraftarların gelişmeleri merakla beklediği Muhammed Cham ile ilgili bugün Belçika basınında yeni bir haber yayınlandı.

TRABZONSPOR’A BELÇİKA’DAN RAKİP

İşte Milli Takımızın Portekiz 11'i! Uğurcan Çakır... İşte Milli Takımızın Portekiz 11'i! Uğurcan Çakır...

Haberde Cham’ın 6 Milyon Euroluk değeriyle, Fransa liginde küme düşen Clermont’un en değerli ikinci oyuncusu olduğuna vurgu yapılırken oyuncu için AA Gent’in devreye girdiği yazıldı.

Gent’in artık menajer odaklı değil de, Scouting odaklı transfer yapacağının vurgulandığı haberde Muhammed Cham’ın da Belçika ekibinin listesinde olduğu kaydedildi.

Ancak bu noktada Belçika ekibini endişelendiren bir durum da haberde yazıldı. Muhammed Cham’ı transfer etmek için Gent’in, şu anda Türkiye Süper Liginin 3 numarası Trabzonspor ile rekabet edeceği ifade edilen haberde, Bordo - Mavililerin Finansal olarak daha iyi imkanlar sunduğu da haberde yer aldı.

Haberde bu durum, “AA Gent kulübü Cham’ı transfer etmek istiyor. Ancak Cham’ın çok daha fazla para kazanabileceği, Türkiye Liginin şu anda 3 numarası olan Trabzonspor ile rekabet etmeleri gerekiyor” ifadeleriyle verildi.

ON NUMARA, OYUN KURUCU, KANATTA VE STOPER DE OYNAYABİLİYOR

Haberin geri kalan bölümünde ise Cham’ın yetenekleri sıralandı. Avusturya Milli Takımında da, Belçika’ya karşı oynadığı hatırlatılan 23 yaşındaki yeteneğin oldukça tecrübeli bir isim olduğu da belirtildi. Takımının 11’inin kalıcı isimlerinden biri olduğu belirtilen Cham için,

“Muhammed Cham, Clermont’ta tekniği ve vizyonuyla sol ayaklı bir on numara. Eskiden kendini çok göstermek istiyordu ancak şimdi daha verimli ve basit bir şekilde oynuyor. Cham, stoper rolünde de elinden gelenin en iyisini yapıyor ancak kanatta daha iyi oynuyor. Takımının en iyi oyuncularından biri olarak kabul ediliyor. Pas ve top sürme becerisinin yanı sıra, topsuz alanda akıllı hareketleri ve konumsal öngörüsü sayesinde oyun kurucu olarak da öne çıkıyor.

Antrenörü Pascal Gastien, "Gösterişli değil (Cham 1,80 boyunda ve 67 kilo ağırlığında), ancak hiçbir şeyden korkmuyor ve yüksek yoğunluklu çalışmaları nasıl tekrarlayacağını biliyor" deMİŞTİ.

Editör: Serkan Kılınç