HABER-ADNAN RAMOĞLU

Trabzon Cumhuriyet Savcısı Yakup Kaya tarafından Adli Raporlar konulu sunum gerçekleştirildi. Toplantıya ; Of Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tarık Bayrr Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Vekili Dr.Ekrem Yıldırım Of İlçe Sağlık Müdürü Dr.Barış Çağlar ,Of,Sürmene ,Hayrat,Çaykara İlçeleri sağlık yöneticileri ,Of Devlet Hastanesi Hekimleri ve Of ve Sürmene’de görev yapan Hekimler katıldı.

Geniş bir katılımın olduğu toplantıya gelen misafirleri Of Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Şaban Uysal Başhekim Yardımcısı Dr.Elvan Yirigöz Çağlar İdari ve Mali İşler Müdürü Halil Samet Çiftçi  ,Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Aygün Saral ve Müdür yardımcısı Kenan Çanka karşıladı. Sunumu gerçekleştiren Trabzon Cumhuriyet Savcısı Yakup Kaya; Adli Raporlarda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar, Adli Raporlarda mutlaka olması gereken kriterler ve Adli Rapor yazışmalarında dikkat edilecek hususları içeren pratik örneklere dayalı bir sunum gerçekleştirdi. Sunum interaktif şekilde gerçekleştirilip Hekimlerin tereddüt yaşadığı konular ,karşılaştıkları vakalar soru – cevap şeklinde konuşulup analiz edildi.

Trabzon siyasetinde sıcak gelişmeler! Trabzon siyasetinde sıcak gelişmeler!

Seminer ile ilgili bir açıklama yapan Of Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Şaban Uysal şöyle dedi. ‘’ Sayın Savcımızın Adli Raporlar semineri son derece verimli geçmiş olup ,çok önemli bir konu olan Adli raporlar konusunu konunun paydaşları olarak Hekim arkadaşlarımız ve Sayın Savcılarımız ile
karşılıklı konuşma ve tartışma fırsatı bulduk ‘’ dedi. Dr.Uysal  son olarak :‘’ Adli Raporlar konusunda böyle bir organizasyon bölge toplantısına Hastanemizde ev sahipliği yapmak bizleri son derece mutlu etmiştir.

Bu konuda Trabzon İl Sağlık Müdürlüğümüze ,sunumlarından dolayı Trabzon Savcısı Yakup Kaya’ya ,katkı ve katılımından dolayı Of Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tarık Bayer’e ve seminere katılım gösteren yönetici arkadaşlarımıza ve tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz ‘’ diyerek sözlerini tamamladı. Trabzon Cumhuriyet Savcısı Yakup Kaya da Of Devlet Hastanesi yöneticilerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti. Çay ikramı ile seminer toplantısı sona erdi.