Okul Müdürü Vehap Kurt ve idarecilerin karşıladığı Kaymakam Demirer ve Müdür Kabahasanoğlu okul pansiyonundaki yemekhaneye geçerek iftar vaktini beklediler. Akşam ezanının okunmasıyla oruçlar açıldı. Yemeğin ardından yemek duası yapıldı. Yemek duasının ardından Kaymakam Demirer ve Müdür Kabahasanoğlu iftardan sonra öğrencilere birer konuşma yaptılar.

Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer yaptığı konuşmada; “Öncelikli olarak ramazanınızı tebrik ediyorum. Buradan içeriye girerken hem duygulandım hem de mutlu oldu. Ben de sizin gibi liseyi aynen böyle yurtta kalarak tamamlamış bir abiniz, bir kardeşinizim. O günler gözümün önüne geldi duygulandım. Sizler gibi pırıl pırıl öğrencilerimizle buluştuğum için de ayrıca mutlu oldu. Of Fen Lisesi bizim için çok kıymetli bir okulumuzdur. Hepinizin malumu olduğu üzere son yıllarda ülkemiz çok önemli çalışmalara imza attı. Yerli otomobil, yerli uçak, nükleer santral, kendi petrol ve doğal gazını kendi çıkarması gibi bir çırpıda sayamayacağımız çalışmalar yaptı. Yarın sizler daha büyük işler başaracak ve ülkemizin yarınlarına imza atacaksınız. Sizlere güveniyor ve çok çalışarak başarılı olacağınıza inanıyoruz. Yarının Aziz Sancar’ı sizler olacaksınız. Bu yıllarınız ileride anacağınız en güzel yıllarınız olacaktır. Çünkü lise yılları insandan derin izler bırakıyor. Gelecekte bu yılları çokça anacaksınız. Okul idaremizin, öğretmenlerimizin ve tüm personelimizin başarılı çalışmalarını tebrik ediyorum. Of Fen Lisesi bu yıl da yeni büyük başarılar sağlayacak inşallah. Bizler her daim sizlerin yanınızdayız. Şimdiden gelecek bayramınızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da iftar programı için; “ Başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennemden kurtuluş olan ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Rabbim tutuğunuz oruçlarınızı kabul etsin. Okul idaremize de bizleri öğrencilerle buluşturup birlikte böyle güzel bir iftar sofralarına konuk ettiği için teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımıza da destekleri ve iftarımıza katılımları nedeniyle teşekkür ediyorum. Sevgili gençler, her zaman dediğim gibi sizler bizim için çok değerlisiniz ve ülkemizin geleceğisiniz. Tüm gayretimiz sizlerin daha iyi eğitim-öğretim görmeniz içindir. Bu akşam buraya sizlerin yanınızda olduğumuzu ifade etmek ve sizlerle sohbet etmek için geldik. Devletimiz de sizler için her türlü imkânı sağlıyor. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Hizmetleri nedeniyle tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Şimdiden gelecek bayramınızı tebrik ediyor, gireceğiniz sınavlarda başarılar diliyorum.” dedi.

Okul Müdürü Vehap Kurt okullarını ziyaret edip, öğrencileriyle iftar eden, kendilerine her zaman destek veren Kaymakam Demirer ve Müdür Kabahasanoğlu’na teşekkür etti.

Konuşmaların ardından çay sohbetine geçildi .Of Fen Lisesi öğrencileriyle yapılan iftar programına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Tekke, Okul Müdürü Vehap Kurt, Müdür Yardımcıları Eşref Karamehmet, Selman Korkmaz da katıldı.

Editör: Furkan Yılmaz