Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, CHP’nin Trazon Ortahisar İlçe Danışma Meclisi Toplantısında konuştu. Kaya, Belediyede 10 kişinin yapacağı işi 100 kişinin yaptığını ifade ederek, “1733 personel var. Ama ortada şöyle bir acı gerçek var. 1733 personelimizin en az mübalasız, 500’üne iş bulmak zorundayız” dedi.

CHP Trabzon Ortahisar İlçe Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ilk İlçe Danışma Meclisi Toplantısını bugün yaptı.

Ortahisar Belediyesi Konferans Salonunda yapılan Danışma Meclisine CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, CHP İl Başkanı Mustafa Bak, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz ile çok sayıda partili ve STK Temsilcisi katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Danışma Meclisi ardından İlçe Başkanı Haluk Batmaz’ın konuşması ile devam etti.

“BU HALK BİZE OY VERMEZ” SAVININ NE KADAR GEÇERSİZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
İlçe Başkanı

Batmaz, özetle şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart seçimleri ile daha umutlu, kararlıyız.

Tarihsel sorumluluğumuz var. Bu bilinçleyiz. Atatürk’ün gösterdiği hedefe varmak zorundayız.

31 Mart yerel seçim sonuçları, hedefe giden yolda soluk alma istasyonudur. 
89 seçimlerinde de bu sonucu elde etmiştik. 
Ancak, süreci doğru işletemedik, doğru kurgulayamadık. Sonucunda da ülkeyi 25 yıl AK Parti karanlığına sürükledik. 
Acı oldu sonuçları, hem ülkemiz hem de kendi açımızdan.

Tüm bu yaşananlardan ders çıkartacağız.

100 yıllık hafızamız var. Bizden önceki yönetici arkadaşlarımızın birikmeleri üzerine bugünün deneyimlerini katarak 1 olan milletvekilimizi 3’e 4’e çıkarmanın yollarını aranayacağız. 
Bu süreçte, saha ve gözlemlerimiz bizlere gösterdi ki, “Bu halk bize oy vermez” savının ne kadar geçersiz olduğu.. Doğru adayla, doğru çalışmayla bu halk CHP’nin tüm adaylarına oy verir.

YOĞUN BAKIMA DÜŞMÜŞ BELEDİYE TESLİM ALDIK

Yoğun bakıma düşmüş belediye teslim aldık. Şu anda yoğun bakımda. Ne hesabı belli, ne kitabı. Tüm bu olumsuz koşullar umurumuzda da değil. Bu își çözecek kadrolarımız mevcut. Bu kadronun başında halkın umudu haline gelen sevgili yol arkadaşımız Ahmet Kaya, bilgisi ve tecrübesiyle bizlerin de desteğiyle bu belediyeyi düze çıkartacağız”

BAK: 2028’İN PLANLAMASINI YAPACAĞIZ

İl Başkanı Mustafa Bak da özetle şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart’ta büyük bir sınav verdik. Bu vatanın birliği, beraberliği, geleceği adına büyük mücadele verdik. 
Şimdi bu büyük başarının aslında tam anlamıyla, sonuçlanmış zafer olmadığını artık hepimiz biliyoruz. Neden sonuçlanmış zafer değil. 2028 Genel Seçimleri, yani önümüzdeki ilk seçimler CHP’yi tek başına iktidar yapmak için yola çıkıyoruz. 
47 yıl sonra ilk defa böyle bir başarı yakalamış CHP örgütleri var. Bu başarının anlam bulması için önümüzdeki sürecin çok ciddi şekilde planlanması, ilke kararlarının alınması, hep bir arada omuz omuza 2028 başarısına inananlar olarak mücadele etmeliyiz. Yoksa biz bu başarının bize yeterli olduğunu, kafi geldiğini düşünür, buna göre hareket edersek, emin olun 2028 yılı için bizleri çok büyük tehlike bekliyor.

Onun için buradan, bu Danışma Kurullarının da bunun alt yapısını oluşturmak için buradayız. İlk defa Danışma Kurulları, Genel Merkezin kararıyla yeni format, önümüzdeki sürecin planlamasının yapılması ve bu planlamaya göre CHP’yi iktidara taşıyacak yol ve yöntemin şimdiden hayata geçirilmesi için planlandı.

2028’DE CHP’Yİ İKTİDAR YAPACAĞIZ


Başarımız büyük, bununla gurur duyuyoruz. Bu örgütsel yapının, 2028 yılını planlamasının şimdiden adımını atacağız. Kararlarımızı alacağız. Örgütsel eksikliklerimiz var, onları yapılandıracağız ancak sizden bir şey rica ediyorum. Bu görevi sadece yönetimlere bırakmak en büyük haksızlık olacaktır. Biz bütünüyle, sandık, görevlisinden, Genel Başkanımıza kadar büyük bir örgütüz.
Bizler tarihi sorumlulukları, yapmaya ve süreci yönetmeye mecburuz.

Önümüzde 5 yıllık süreç var. Bir birimize omuz vereceğiz, süreci doğru yöneteceğiz 2028 yılında CHP’yi iktidar yapacağız”

2028’DE NAKAVT EDECEĞİZ

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Tarih kahramanları yazar, tarihi de o kahramanlar oluşturur. İşte siz bu süreçte tarih yazan birer kahraman oldunuz. 
bu önemli başarıda Türkiye’de kırmızıya boyanan o yerlerde, Beşikdüzü’nden sonra Ortahisar Belediyesini almak çok büyük başarı, gurur.. 
Bu başarırda daha önce partimizi çok başarılı bir şekilde mecliste temsil eden ve yerel seçimlerde de Ortahisar Belediye Başkan adayı olan, çok büyük farkla Ortahisar Belediye Başkanı seçilen değerli belediye başkanımıza da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. 
CHP’ye inanan, Trabzon halkına da gerçekten bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Tam umutsuz olunan yerde, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon’da onların en çok oy alan bölgesinde öyle bir tokat vurdu ki iktidara, bu tokatın altından kalkmaları mümkün olmayacak. Çünkü 2028’de Nakavt edeceğiz. Bunu şimdiden anlıyorlar görüyorlar.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA MASAYA OTURMAYACAĞIZ


Bu başarılı sonuçtan elbette büyük gurur duyuyoruz. 
Hiç bir zaman zafer sarhoşluğu içerisinde olmamamız gerekiyor. Daha fazla eksikliklerimizi tespit edip, daha fazla birlikte olarak, daha fazla dayanışma sergileyerek 2028’de bu karanlık iktidardan Türkiye’yi hepimiz birlikte kurtaracağız. 
İşte bir kahramanlık hikayesi yazma şansımız daha önümüzde var. Yerel seçimlerde yazdık. Yine bu kadrolarla birlikte daha çoğalarak, daha çok dayanışma içinde olarak tekrar tarih yazacağız. O sürecin kahramanları da yine bizler olacağız.

Bu iktidarla Anayasa Değişikliği konusunda masaya oturmayacağız.

SALON BÜTÜN SİYASİ PARTİLERE AÇIK

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya ise, salonun CHP İlçe Başkanlığına kiralanması ile ilgili süreci anlatarak, “Burada bir salon olduğunu Bilmiyordum. Bu tür toplantılara kapalı bir salondu. Trabzon’da salon ihtiyacını bildiğimiz için, yıllardır yapmak istediğimiz bir çok toplantı ve etkinlikle salon sıkıntısı yaşamış insanlarız. Bu salonu bu tip etkinliklere açmayı konuştuk. Salonumuzu bütün siyasi partilerimize, bütün derneklerimize, sanat camiamıza, Trabzon halkına açtığımızı buradan ifade etmek istiyorum. 
Biz ne yapsak, hemen eleştirmek için fırsat kollayan, yaptığımız doğru işlere teşekkür etmeyen güruh var. Seçimden beri bunlarla uğraşıyorum. 
İlçe Başkanım burada. Salonu bizden talep ettiklerinde “bütün Trabzon halkına açık” dedik. Sağ olsun belli bir ücret yatırdılar. Bu salonu CHP İlçe Başkanlığı olarak belli ücret vererek kiraladılar. Aynı yöntemi bütün siyasi partilerden ve bu salonu kullanmak isteyenlerden talep edeceğiz. Biz yapacağımız her işte, örnek alan değil örnek olan olmak zorundayız” dedi.

İşte Trabzonspor'un Avrupa'da ki muhtemel rakipleri İşte Trabzonspor'un Avrupa'da ki muhtemel rakipleri
TÜM ZİYARETLERİ PLYANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Kaya, özetle sözlerine şu şekilde devam etti:

“Orta yerde bir başarı var. Ortahisar İlçemiz adına bir başarı var. Kim neresinden bakar, eleştirir ne der bilemiyorum ama Ortahisar İlçesi olarak başarı var. 
Başarı kolay elde edilmiyor. Yani seçim sürecinin o başladığı noktaya bakıyorum. Fotoğraflara bakarken duygusallaşıyorum.

Trabzon’da 6 - 7 ilçeyi alacak kapasitedeydik. Ama olmadı. 

Seçildiğimiz günden bu güne 1,5 - 2 aylık süreç geçti. Bu süreçte binlerce insan bizlerin ziyaretine geldi. Her birine teşekkür ediyorum. Ziyarete gelmek isteyen, binlerce arkadaşımız var.

Özel Kalemimiz burada. Temel bey, bütün ziyaretleri planlamaya çalışıyor. 
Önceliğimiz kurumsal taleplere veriyoruz. Kimse kırılmasın, alınmasın. Biz Türkiye’nin kendimizi güzel geleceğine adamış arkadaşlarız. 
Bazıları oturdu sıcak evlerinden bizleri eleştirdi. Onu da biliyorum. “Bu seçim kaybedilsin de” hemen çıkalım eleştirilem diyen arkadaşlarımız da vardı. Onlar bize özel çalışma azmi verdiler. Onlar da görevlesini yaptılar..

HAVUZDA BİR DAMLA SU YOK

Bu ziyaretçi konusu gerçekten artık bizi de çok yordu, yormaya başladı. Ben ziyaretine gelemedim. Buradan söylüyorum: Bütün her birinize ziyarete gelmiş kabul ediyorum. Lütfen bu konuda biraz anlayış gösterelim. Belediye sizin. Kapımızı açtık, gönlümüzü açtık ama bizim çalışmamız lazım. Orta yerde ciddi sorunlar var.

500 PERSONELE İŞ BİLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Orta yerde bir havuz var. Bu havuza, yıllardır bir çok musluktan sular akıyor. Ama havuzda bir damla su yok.
Belediyemizin genel durumuna ilişkin bir kaç kısa 1733 personel var. Ama ortada şöyle bir acı gerçek var. 1733 personelimizin en az mübalasız, 500’üne iş bulmak zorundayız.

Düşünebiliyor musunuz? 1733 kişiye aylık 59,5 Milyon maaş ödüyoruz. Ama en az 500’üne iş bulmaya çalışıyoruz.

10 KİŞİNİN İŞİNİ 100 KİŞİ YAPIYOR


Bu tablonun üzerine haklı olarak yüzlerce partilimiz, 2 bin küsür CV bize geldi. 
Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz. Biz nerede bir sıkıntı varsa, bu sıkıntıları çözmeye talip olmuş insanların partisiyiz. 
Ama bazen üzülüyorum. Hiç ummadığım insanlar, partililerimiz “Burası zaten batmış, ne olur benim uşağımı da al da daha çok batsın”

Elbette haklısınız, elbette çocuklarınız işe girmeli, buna en çok ben sevinirim.
Bir kısmını büyükşehire göndereceğiz.

Kimse “burası batmış, benim çocuğum da al da ne olursa olsu” diyemeyiz. Yıllarca böyle dendiği için bu cennet vatan bu hale geldi. 
10 kişinin yapacağı işi 100 kişi ile yapan birimler var maalesef..

Editör: Tayyar Safa Sağdıç