KTÜ’DE İDDİALI İSİMLER

Karadeniz Teknik Üniversitesi için Rektörlük yarışı başladı. Mevcut Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ile birlikte tam 30 isim aday oldu. 

Tüm adaylar gerek Trabzon’da gerek Ankara’da yoğun kulis faaliyetlerini sürdürüyor.

Daha önceleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Danışmanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcılığında Başdanışman olarak görev yapan ve son dönemlerde ismi hep gündemde olan Prof. Dr. Uğur Çevik ise göze çarpan isimlerden biri. 

Çevik, köklü geçmişi ve yetişmiş deneyimli kadrosu sayesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde bir devrimi gerçekleştirerek KTÜ’yü Dünya sıralamasında ilk 500 üniversite içine sokmak istiyor. 

Yaptığı akademik çalışmalarla birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen Prof. Dr. Çevik, 2020 yılında da Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü için aday olmuştu. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi gibi köklü bir üniversitenin rektörlük koltuğuna talip olan Çevik, şimdilerde Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumunda Başkan yardımcısı olarak görevine devam ediyor. 

Çevik’in yanı sıra Dünyadaki kablosuz tek elektroşok silahı olma özelliğine sahip ödüllü teknoloji Wattozz şok tabancasının mucidi Albayraklan Savunma firmasının kurucusu Fazıl Kırkbir’in ismi de oldukça revaçta. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı Trabzon’da merakla bekleniyor…

KAYA’NIN BAHSETTİĞİ O İSİM KİM?

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, dün gündeme dair basın toplantısı düzenledi. 

Politik Güğüm - 21 Temmuz 2024 Politik Güğüm - 21 Temmuz 2024

Aslında toplantıya ilgi bir hayli fazlaydı. Fakat bu kez eskinin ağır toplarının yerini genç kalemler almıştı. Başkan Kaya da toplantıya girdiğinde bu duruma dikkat çekti.

Başkan Kaya, tüm ekibiyle birlikte basının karşısına çıkarak tüm iddialara net yanıtlar verdi. 

Öyle kimsenin kafasında soru işaret bırakmayacak şekilde dediğimiz gibi net konuştu. 

Baldızı ile ilgili iddialara da, “Akrabamın işe başladığı tespit edilsin, bütün Trabzon’dan özür dileyeceğim” diyerek bir nevi hodri meydan dedi.. 

Ancak bu arada satır arasında kalan bir söz var ki şimdi herkes o kişiyi merak ediyor. 

Başkan Kaya, daha önce görev yapan yönetimden bir çok kişinin akrabasının çalıştığını tespit ettiklerini ve bunu zamanı geldiğinde paylaşacaklarını kaydederek, “hatta bir tanesi yanıma geldi, bana saydı şu şu şu, oğlum, kızım, gelinim, damadım buradadır, size emanettir başkan.

Bu arkadaşımız AK Parti’de belediye başkanlığı yaptı”

Şimdi dediğimiz gibi herkes bu ismi merak ediyor… Başkan Kaya’nın deyimiyle oğlu, kızı, gelini, damadı neredeyse aile boyu belediyede işe başlamışlar, bir hayli ilginç…

İSTİFA ETTİLER, HABER BEKLİYORLAR… 

Trabzon’da fırtınalı günler geçiren İYİ Parti’den istifa edenler şimdi ne yapıyor? 

Aslında hepsi siyasete kısa bir süre ara vererek tatilin tadını çıkarıyor desek yeridir. Tatilin tadını çıkarıyor diyoruz ancak bir kulakları da yine İYİ Parti’den istifa eden Bağımsız Ankara Milletvekili Koray Aydın’da.. 

Koray Aydın siyasi kariyerine nasıl devam edecek şu an net bir durum yok, ancak “İYİ Parti’den istifa edenler kendisinden haber bekliyor” şeklindeki sözleri rahatlıkla yineleyebiliriz. 

Koray Aydın’ın önünde aslında bir kaç seçenek var. 

Ya yeni parti kuracak, ya mevcut siyasi partilerden birine girecek ya da yine İYİ Parti’ten istifa eden kendisi gibi Trabzonlu olan Yavuz Ağıralioğlu ile bir oluşuma gidecek… 

Koray Aydın’ın kararına göre önümüzdeki günlerde Trabzon’da yeniden bir siyasi hareketlelik yaşanacak gibi duruyor…

İŞTE HACIOSMANOĞLU İÇİN İMZA VERENLER

Trabzonspor’un hakkını savunma noktasında babayiğitliği ile her zaman ön plana çıkan lafını kimseden esirgemeyen başkanlığı döneminde Trabzonspor’un adını zikredeceklere bir değil bin kez düşünmeleri gerektiği yönünde korku salan Başkan Hacıosmanoğlu TFF Başkanlığına aday oldu.

Hacıosmanoğlu’nun bu kararı anadolu kulüpleri başta olmak üzere tüm Türkiye’de büyük yankı uyandırdı. 

TFF seçimleri öncesi İbrahim Hacıosmanoğlu'na destek veren kulüplerde herkes tarafından merak konusu. Bazılarını sizlerle paylaşalım. 

Trabzonspor Kulübü ahde vefasını göstererek Hacıosmanoğlu’nun adaylığını açıklayabilmesi için imza veren kulüplerin başını çekti. Böylece karşı listelere adam koyma işi de sıkıntıya girdi. 

Buna göre, Trabzonspor, İstanbulspor, Akçaabat, 1461 Trabzonspor, Nazilli, Aliağa, Denizlispor, Mazıdağı, Pendikspor, Tuzlaspor, Sakaryaspor, Van, Adanaspor, Tepecikspor ve Muşspor, seçimlerde İbrahim Hacıosmanoğlu'nu destekliyor.

Hacıosmanoğlu’na destek veren kulüp sayısı aslında çok daha fazla, seçimler öncesi bu kulüp sayısını artıracağı beklenirken bomba bir kulis  daha ortaya çıktı.

Hacıosmanoğlu’nun mevcut başkan adaylarından birisiyle bir görüşme planladığı konuşuluyor.

İttifak mı olacak yoksa tek başına yürüme mi? 

Nasıl bir sonuç çıkacağı büyük merak konusu…

AVCI TEK TEK DİNLEDİ

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Macaristan kampının onuncu gününde kampı takip eden basın mensuplarını kamp yapılan otelde ağırladı.

Kampı takip eden basın mensuplarının eksiksiz katılım sağladığı kahvaltıda Teknik Direktör Abdullah Avcı’ya, Trabzonspor Başkan Danışmanı Ali Kemal Denizci ve Trabzonspor Teknik Koordinatörü İhsan Derelioğlu eşlik etti.

Abdullah Avcı sohbet toplantısına katılan tüm basın mensuplarının tek tek yanına giderek elini sıktı ve bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

Kahvaltı sonrasında ise basın mensupları Teknik Direktör Abdullah Avcı’ya merak ettikleri tüm konular hakkında sorular yöneltti. 

Abdullah Avcı gelecek sezon düşündüğü oyun planından, transfer çalışmalarına kadar gelen tüm soruları içtenlikle yanıt verdi.

Tabi ki sizlerin de tahmin edeceği gibi en fazla soru transfer çalışmaları ile ilgili geldi.

Ancak genç oyuncular ile ilgili gelen sorular da ciddi oranda fazlaydı.

Toplantının detaylarını da gün içerisinde 61saat olarak sizlere aktaracağız.

NEŞELİ ÜÇLÜ

Macaristan kampında antrenmanlar yoğun bir tempoda sürerken antrenmanlar dışındaki zamanlarının bir bölümünü birlikte geçiren üçlü de dikkat çekiyor.

Teknik Direktör Abdullah Avcı, efsane futbolculardan şu an Trabzonspor Başkan Danışmanlığı görevini üstlenen Ali Kemal Denizci ve Trabzonspor Teknik Koordinatörü İhsan Derelioğlu ile antrenmanlar dışındaki dinlenme saatlerinde hep bir arada oluyor.

Bu üçlüden özellikle Ali Kemal Denizci kampın neşe ve enerji kaynağı oldu.

Kahvaltıda bu üçlünün samimi ve eğlenceli sohbeti biz basın mensuplarının da dikkatini çekti.

Ali Kemal Denizci kendi dönemi ile şu anki dönem arasında hep bir bağlantı kurarak eğlenceli anlar yaşatırken sık sık dersler de verdi.

İhsan Derelioğlu ise bu sohbetlere özellikle teknik ve idari bilgisi ile katılım sağladı.

Abdullah Avcı’nın bu ikiliye oldukça fazla önem gösterdiğini bir gözlemimiz olarak size aktaralım.

Alihikmet Kopya

Kaynak: 61SAAT HABER MERKEZİ