AK PARTİLİ VEKİLLER NEREDEYDİ? 

Kurban Bayramı dolayasıyla, dün Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde Bayramlaşma programı yapıldı. Bayramlaşma programına tüm kesimlerden bir çok isim katıldı. Ancak katılmayan ister istemez dikkat çekti…

Mesela kimler yoktu… 

Büyükşehir’deki bayramlaşma programında AK Parti Trabzon Milletvekilleri Mustafa Şen, Yılmaz Büyükaydın ve Vehbi Koç ile CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın yer almadı… 

Mustafa Şen ve Vehbi Koç, öğleden sonra AK Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan bayramlaşma programına katıldı.

Trabzon’da AK Partili milletvekillerinin şehirde olmalarına rağmen büyük şehrin bayramlaşma programında belediyelerini yalnız bırakmaları acaba başkan Genç ile aralarında bir problem mi var sorusunu da akıllara getirmedi değil. 

KARŞI KARŞIYA GELMEK İSTEMEDİ

Belediyedeki bayramlaşmada en dinamik partili yine yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu oldu.

Esprileri ile sohbetleri ile herkesin dikkatini çeken Köseoğlu Başkan Genç’in makamında Milli Güreşçi Selçuk Çebi ile karşı karşıya oturunca ‘Valla karşı karşıya gelmek isteyeceğim son kişisin Selçuk’ diyerek güreşteki başarısını taçlandırmış oldu. 

AK Parti İl Başkanlığı tarafından meydanda  organize edilen bayramlaşma programında da adeta izdiham yaşandı, vatandaşlara sık sık daha hızlı hareket edilmesi yönünde uyarılar yapıldı. 

Çünkü yoğun katılım ve zamanın da kısıtlı olması nedeniyle vatandaşlardan özellikle daha seri olmaları istendi. 

Tabi bu durumun nedeni sık sık fotoğraf çekilme ve sohbet etme isteği nedeniyle sıranın duraksamasından kaynaklı olduğunu da belirtelim…

ORTAHİSAR’DA DA BAYRAMLAŞMA YAPILABİLİR

Cumhuriyet Halk Partisi’nde dün yapılan bayramlaşma töreninde, İl Binasının yetersizliği bir kere daha ön plana çıktı.

Öyle ki Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın, “Çok sıcak” serzenişi de arada mikrofonlarımıza yansıdı. İl Binasının, toplantı salonu yetersiz. Ve partililerin katılımı da fazla oluncu içeri bir anda havasız kaldı.

Aslında, bu durum daha önce de bir çok kez yaşanmış, dile getirilmiş hatta partinin en üst düzey yetkilileri tarafından da kabul edilmiş olmasına rağmen henüz bu noktada bir adım atılmadı. 

Dün Başkan Ahmet Kaya da,  bayramlaşmaların Ortahisar Belediyesi’nde yapılabileceğini ifade etti. Normalde Trabzon’da Büyükşehir Belediyesinin yanında İlçe Belediyeleri de bayramlaşma programı yapıyor.

Ancak Ortahisar ilçesinde, Büyükşehir’in ana binası da buruda olduğu için, Ortahisar Belediyesi tarafından bayramlaşma programı organize edilmiyordu. 

Sanırız önümüzdeki seneden itibaren bu gelenek de artık uygulanmayacak. Büyükşehir Belediyesinin yanında, Ortahisar Belediyesi’nde de bayramlaşma programı yapılacak.

AHMET KAYA ‘YANLIŞA YANLIŞ’ DEDİ 

Boztepe yürüyüş yolu ve seyir terası, ücretlendirilmesinde belli ki başkanı yanılttılar belli ki bir yerde bir hata oldu. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya yanlış yaptıklarını dün Trabzon Büyükşehir Belediyesi‘ndeki bayramlaşma programında ifade etti ve dedi ki evet belediyemiz tarafından yapılan açıklamada önceden alınmış ücretlendirme kararını uyguladık şeklindeki ifade yanlıştı bu yanlışı kabul ediyorum fakat bu konu mecliste görüşüldü tutanaklarda var, meclis üyemiz Cüneyt Zorlu bizlere bilgi verdi kendisi de il dışında geldiğinde konuyla ilgili açıklama yapacak. 

Ücretlendirmede yabancıya 60 yerliye 30 lira olarak belirlenmesi, çifte tarife iddiası ile ilgili de takdir edersiniz ki tüm dünyada Türkiye’de devlet tarafından işletilen müzelerde dahil bu tür uygulamalara gidiliyor. Sümela Manastırı olsun, müzeler olsun yabancı ve yerli ayrımı buralarda yapılıyor. 

Malumunuz belediye ciddi ekonomik sıkıntı içinde. 

Başkan Kaya;

Durumu toparlamaya çalışıyoruz. Durumu toparlayınca daha kamucu daha halkçı bir şekilde kullanacağız. 

Biz yerli vatandaşımızı yerli turisti yerel halkı koruyoruz turizmden de gelir elde ediyoruz bu manada bizi çok yadırgayan eleştirilen yok. Sizlerin bir takım eleştirileri oldu anlayışla karşılıyorum bu şehri birlikte yöneteceğiz Ortahisar ile Büyük şehri ile Doğru eleştiriye sonuna kadar açığım ama dediğim gibi bazı uygulamalarda yerli yabancı ayrımı belediye olarak yapmak zorundayız ifadelerini kullandı.

 Ahmet Kaya’ya bu samimi açıklamalarından ötürü de teşekkür ediyoruz aslında biz niye yabancıya yerliye ayrı tarife uyguluyor uzdan ziyade bunun tüm şehirde uygulanması noktasının nasıl yapılacağını biraz istişare edelim istemiştik.

YENİ FUTBOL DÜZENİNDE TRANSFER

Özellikle, küresel sermayenin futbolu keşfetmesinden sonra yeni futbol düzeninde transfer artık ihtiyaçlardan öte, bazı diğer gerçekler nedeni ile de yapılıyor.

Bu nedenlerin başında para kanallarını açık tutmak, gerekiyor. Forma ve kombine sattıracak taraftarı tribüne çekecek transfer de gerekli.

Nwakaeme transferine bu gözle de bakmak gerek. Trabzonspor’un hem ihtiyaçtan hem de rakiplere göz dağı vermek anlamında en belirgin transferi Ünal Karaman olmuştur.

Ünal’a zamanın yönetimi bir yatta, Boğazda bir yatta imza attırmıştır. Fenerliler imza törenini izlemek zorunda kalmışlardır. Nwakaeme transferini böyle görmek gerekiyor.

Taraftarın büyük bir çoğunluğu havaya girdi. Forma satışları hızlandı. Her transfer takıma gerekli diye yapılmaz. Nwakaeme bir taşla iki kuş vurmak gibi..Bu tür transferlere alışacağız..

HAKEM DÜNYASINDA TRABZON'UN GURURU

14-20 Temmuz tarihleri arasında, İsveç’in Göteborg kentinde düzenlenecek olan Gothia kupası, tüm futbol turnuvalarının anası olarak kabul edilir.

80'den fazla ülkeden bin 700 takımın katıldığı dünyanın en büyük gençlik futbol turnuvasıdır. Bu tunuvaya, Trabzon’dan üç il hakeminin maç yönetmesi için belirlendi.

Burak Bora Mumcu, Bahadır Demirci, Yiğit Alp Yardım TFF nin dil sınavında başarılı oldular. Ve turnuvada maç yönetme hakkını kazandılar. Trabzon bölgesi hakemlerinin bu başarısı gururumuz oldu.

Bu üç genç hakemi yakından takip edin,gelecekte üst liglerde görev almaları hiçten bile değil…

Üç genç hakemimizi kutluyoruz..

Politik Güğüm - 11 Temmuz 2024 Politik Güğüm - 11 Temmuz 2024

Kaynak: 61SAAT HABER MERKEZİ