BELEDİYE BAŞKANLARI VE SOSYAL MEDYA! Görev başındaki belediye başkanlarının topluma iletişimimin en güçlü yanı sosyal medyaları. Ancak bunun da ağır sorumlulukları var. Sosyal medya üzerinden gelen eleştiriler. Belediye Başkanları, bu eleştirilere tahammül etmeleri gerekiyor. Sosyal medya ile iletişim kuruyorsan eleştirileri de hoşgörü ile karşılayacaksın. Şu sıralarda, Büyükşehir Belediye Başkanı A.Metin Genç’n Fenerli taraftarlarla başı sıkıntıda. Eleştiriler hakaret boyutuna geldi. Bu hakaretleri tek tek tespit edip, mahkemeye gidiyor... Doğrusunu yapıyor. Bir ara yoruma kapatmayı denedi fakat sonra vazgeçti. Belediye başkanı olduktan bu yana Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya da sosyal medyasını çok iyi kullanıyor. Ancak ona da bir eleştiri var. Sosyal medya üzerinden kendisini eleştiren takipçiler engelleniyormuş. Engellenen ne dedi ne yaptı bilmiyoruz, sınırları aşmadığı sürece eleştiri olmalı.  Sayın Kaya’nın ekibi sosyal medyasını bir toplum memnuniyet anketi olarak algılamalı, Trabzon’dan gelen hararet içermeyen eleştiri yapanları, engellememeli diye düşünüyoruz. Şu sıralar sanki bu sayısal olarak çoğaldı. SARAL'IN YOL HARİTASI...! Dün Uzunsokak’ta çay ocağında çay içerken yanımızdan 31 Mart seçimlerinde CHP’nin Büyükşehir Adayı olan Hasan Süha Saral’ın geçtiğini gördük. Saral da bizi görüp yanımıza oturunca seçimi ve geleceği konuştuk.

Saral’ı görenin oturduğu masa hoş bir sohbete döndü.

Saral özetle güzel bir seçim dönemi geçirildiğini belirtti, doğrular anlatıldığında vatandaşın CHP’ye nasıl kredi verdiğini herkesin gördüğünü dile getirdi.

Bundan sonraki süreçte de Trabzon siyasetinin içinde olacağını açıkça dile getiren Saral çalışma ofisi oluşturduğunu anlatırken ay içerisinde 15 gün Trabzon’da 15 gün de Ankara’da olacağını söyledi.

Seçime 59 gün kala sahaya inmesine rağmen Trabzon’dan olumlu geri dönüşler aldığını biraz daha zamanı olsa sonucun çok daha farklı olabileceğini belirtti Saral.

Bundan sonraki süreç için yine vatandaşla hemhal olacağını dile getiren Saral doğruları anlatmaya devam edeceğini söyledi. Saral partisinin Ortahisar’a verdiği ağırlığın Büyükşehir’e verilmemesi nedeni ile yaşanan sonucun da bizce farkında.

Saral oğlunun düğünü için de tatlı bir telaşta.

Bu yaz düğün de var, onu da belirtip Saral ailesine şimdiden mutluluklar dileyelim. Görünen o ki Saral ismini bundan sonra da duymaya devam edeceğiz, sokaklarda kendisini çok göreceğiz. SESSİZLİĞİNİ BOZUYOR! İYİ  Parti il başkanlığına atanan Muhammet Erkan, bu hafta içinde bir basın toplantısı düzenleyip yol haritasını partililer ve Trabzon’a açıklayacak. Erkan'ın toplantısı bugün saat 12:00'de Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde yapılacak.

Aslında Erkan'ın şimdiye kadar neden toplantı yapmadığı da çok merak edildi.

"Merak edilenlerin başında Erkan 40 yakın isim mi bulamıyor? Ya da partinin büyüklerinin(!) önerdiği isimlere sıcak mı bakmıyor?" gibi sorular da sorulmadı değil...

Bu arada eski il başkanı Azmi Kuvvetli şu sıralar ilginç bir mesaj da verdi. Kuvvetli dedi ki, “Siyaset insan kazanma sanatıdır. Bunu gerçekleştirmek için içinizde öfke değil, sevgi biriktirin!” BAŞKAN TAZİYEDE! Geçtiğimiz gün elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan için AK Parti il başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon konsolosluğuna gitti ve açılan yas defettirene Trabzon adına duygularını belirtti. Konsolosluktan yapılan açıklamaya göre isteyen her Trabzon’lunun taziye defterine mesajını yazabileceği de açıklandı.. Bütün ülke temsilciliklerinde açılan taziye defteri daha sonra, İran’da sergilenecek. Başkan Sezgin Mumcu şu sıralar tam alanda. Taziye zeyaretinden sonra Havaalanı dış hatlar terminalindeki revize çalışmalarını da yerinde izledi, ilgililerden bilgi aldı. Mumcu, Trabzon’a yapılan bütün hizmetlerin şehri marka değerini arttıracağını belirterek ‘bizim bu ziyaretlerimiz hem yapılanları yerinde görmek hem de eksiklik varsa talep varsa, ilgili yerlere rapor etmektir’ dedi. AKIN VAR AKIN! Ve Trabzonspor taraftarları, camia yarın oynanacak kupa maçını için Türkiye’nin tüm illerinden ve gurbetten İstanbul’a akın ediyor. Önceki gün sosyal medyadan; Mardin, Adana, Samsun, İzmir gibi illerden maçı izlemek için otobüslerle yola çıkan taraftar gruplarını gördük. Trabzon’dan da kalabalıklar halinde Olimpiyat adeta fetih edilecek.

Bu arada Trabzon- İstanbul hava yolunda biletler de tükendi. Bütün bir uçak firmaları bilet satışlarını kapattı.

Birçok taraftar Rize havalimanına yöneldi dün gece itibariyle Rize - İstanbul biletleri de tükendi. Bu da gösteriyor ki, camia bir bütün olarak takımına sahip çıkmış durumda... Gurbetçi gençlerin de koreografi için bir sürprizi  varmış... Bu da merak ediliyor. AVCI SOĞUKKANLI... Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı bugün iki kez medyanın huzurunda. Takım İstanbul’a gitmeden Trabzon’da idman öncesi, medya ile buluşacak. İstanbul’a gittikten sona da yine bugün olimpiyatta maç öncesi açıklamalarını yapacak. Yanına da kaptan Uğurcan Çakır’ı alacak. Böylelikle kaptan ve teknik adam birlikteliğinin mesajı verilecek. Özellikle şunu belirtelim idmanların medya açık olduğu anlarda Abdullah Avcı’da şu gözlemimiz oldu;

-Soğukkanlı

Politik Güğüm - 17 Haziran 2024 Politik Güğüm - 17 Haziran 2024

-İnançlı

-Maça eski bir BJK çalıştırıcısı olarak intikam gözü ile bakmıyor

-Beşiktaş’a çok iyi çalışmış taktik idmanlarını dersini sahaya yansıtıyor

- Bütün futbolcuları ile aynı derecede ilgileniyor

-Bire bir görüşmeleri ekran üzerinden yapıyor.

- Maç esnasında hakemle diyaloğun nasıl olacağını da futbolcularına anlatıyor…

Editör: Tayfun Çöpcü