AHMET KAYA'NIN MESAJLARI Uzun bir aradan sonra CHP, Ortahisar’da ilçe danışma meclisini topladı. Ve Ortahisar’da seçim kazanan CHP ilk kez salonda partililerini bir araya getirdi. Danışma meclisine damgasını Ahmet Kaya vurdu..

Ve deyim yerindeyse en çok iş talebi karşısında bunaldığını söyledi. Belediyede 1 kişinin yapacağı işi 10 kişi yapıyor diye derdini dile getirdi.

Partililerin güzünün içine baka baka bana iş talebinde bulunmayın dedi..

İşarayanlara belediye dışında kolaylıklar sağlayacağını belirtti bunun için özel birim kurulduğunu ifade etti.

Belediyenin borçları nedeni ile iflasın eşiğinde olduğunu söyledi bir de açık çağrıda bulundu.. 

Hayırlı olsun ziyaretleri yormaya başladı. ki, bu konuda Kaya haklı. Aynı sorunu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’inde yaşadığını söyleyebiliriz.

Hala millet akın akın hayırlı olsun ziyaretleri yapıyor.

Belediye kurmayları da gece saat 20’den sonra çalışma ortamı buluyor.

Her gece saat 20 civarlarında teknik toplantılar yapılıyor. Gündüz mesaisinde bu mümkün olmuyor. İşe alımlar konusunda imkanların hemen hemen hiç olmadığını belirten Kaya, konuşmasının bir bölümünde “Belediye batmak üzere” dedi.. 

Toplantı bittikten sonra, salon dışında bir partili yanına sokularak "Benim oğlumu işe almakla belediye batacaksa batsın zaten batmış” deyince Kaya’nın o an yüzünü görmek gerekirdi.

O FOTOĞRAF, İSTANBUL'DA DA YANKILANDI

AK Parti’nin önceki dönem milletvekili Salih Cora sırasıyla yerel seçimde belediye başkanlığını kazananları ziyaret ediyor.

Parti ayrımı gözetmeden. CHP’li Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’yı da ziyaret etti.

Bu ziyaretin fotoğrafını Ortahisar Belediye Basın bürosu ilk etapta  yayınlamadı. Salih Cora kendi sosyal medyasından Kaya’ya yaptığı ziyaretin fotoğrafını yayınlamasından sonra Belediye Basın bürosu da aynı fotoğrafı ziyaret çerçevesinde metinleyerek yayınladı ve duyullarımıza göre ciddi bir kriz yaşandı.

Kriz, taaa İstanbul’a kadar uzandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın isimler bu fotoğrafı eleştirdi Trabzon’a üzüntülerini ilettiler.

Cora, vekilken İmamoğlu’nu ağır şekilde hedef olan açıklamaları nedeni ile Kaya’ya sitemlerini belirttiler.

AK Parti cephesinde de ziyarete eleştiriler geldi. Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını makamından indiren Ahmet Kaya’ya bu ilgi niye diye..

Yani anlayacağınız son derece samimi ve nezaket kokan ziyaret fotoğrafı, her iki partililer tarafından eleştirildi.

BİR DAHA ADAY OLMAYACAĞIM DEDİ AMA! Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık geçen hafta 61saat’in Dobra Dobra adlı siyasi programının canlı yayın konuğu oldu. Program yapımcısı Ahmet Çağlar Yıldırım’ın Bıyık’ın siyasi geleceği ile ilgili yorumu şöyle oldu;

Politik Güğüm - 17 Haziran 2024 Politik Güğüm - 17 Haziran 2024

“Başkan Bıyık program da sorulan her soruya içtenlikle cevap verirken, özellikle her hangi bir partiye mensup olmayan bir belediye başkanı olmanın rahatlığını üzerinde taşıyordu. Artık her siyasi partinin (AK Parti ve CHP’nin) kapısını rahatlıkla çalabileceğini de vurguladı.

Program da Başkan Bıyık, kendisi hakkında en çok merak edilen hangi partiye katılacak sorusuna da net yanıt verdi. Başkan Bıyık, Yomra’nın belli başlı çözümlenmesi gereken sorunları olduğunu bu sorunları 5 yıllık görev süresi boyunca çözen partiye katılacağını ifade etti. 

Bizim partiye gel önce, sorunları sonra çözelim gibi bir teklife ise şiddetle karşı.”

Dobra Dobra’nın diğer yapımcısı Selahattin Özcan’ın ise Bıyıkla ilgili izlenimi de şöyle;

Bıyık’ın İYİ Parti’den istifa etmesinin ardından doğal olarak hangi partiye geçeceği büyük merak konusuydu.

Bıyık, Yomra için vaat ettiği projelerin hayata geçmesi noktasında hangi siyasi parti destek olursa o partiye geçebileceğini dile getirdi.

Yani diyor ki Bıyık, benim için önemli olan ilçeme hizmet.

Bıyık, istifasının ardından birçok partiden direk olmasa da dolaylı yollardan davet aldığını da dile getirdi.

Ankara ziyaretinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ziyaretine de değinen Bıyık bu buluşmada transfer konusunun hiç açılmadığını belirtti.

Bıyık, İBB  Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ayrı bir diyalogları olduğunu da vurgulamaktan çekinmedi.

Bıyık şunu da özellikle dile getirerek dedi ki: “31 Mart Seçimi öncesinde Yomra’da bir kez daha aday olmayacağım dedim ama aynı rakiplerim yine aday olursa ben de aday olurum.”

ZİRVEDE VALİLER BULUŞMASI...!

Trabzon’un en bilinen dağ lokantası neresi dersek her halde hemfikir olarak Zigana Zirvesindeki Zehir Hüseyin’in yeridir dersiniz.

Dün Pazar günüydü.. Ve Zehir Hüseyin’in önemli misafirleri vardı. Lokanta önünde, hizmete özel vali makam araçları herkesin dikkatini çekti. Trabzon, Rize, Bayburt, Gümüşhane ve Giresun valileri Pazar buluşmalarını Zehir Hüseyin’in mekanında et ağırlıklı menüleri ile geçirdiler.. O gün öğlen saatlerinde Zehir Hüseyin’e gelenler kapıdaki 5 vali makam aracını görünce, ağır misafirleri ile Zehir Hüseyin’in neden ünlü bir lokanta olduğuna da kanaat getirdiler.

Zirvedeki bu buluşmanın nedeni ise merak konusu oldu.

ORTAHİSAR'DA BİR ŞİRKET DAHA... Ortahisar Belediyesi bünyesinde bir anonim şirket daha kuruldu. 

Yeni kurulan şirketini adı Yemek AŞ… Yemek AŞ’ye kent lokantası bağlı olacak.

Birden fazla açılacak olan Kent Lokantası ve çay kahve büfeleri artık Yemek AŞ’nin bünyesinde faaliyet gösterecek. Eleman alımı ile Kent Lokantasının iaşesi Yemek A.Ş üzerinden yapılacak. 

Bir yıllık görev ile görevlendirilen Yemek A.Ş’nin yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu;

Celal Akaç, Seçkin Bekaroğlu, Temel Çoban, Duygu Mataracı ve Talat Yiğit.  MAK-YOL BUNU HEP YAPIYOR!

Türkiye’nin ünlü şirketlerinden Mak-Yol’un sahibi Araklı’lı hemşerimiz Saffet Çebi’dir. Çebi ailesi Trabzonspor’un İstanbul deplasman konaklama giderlerini hep karşılar.

Etiler Semtinde ultra lüks La Miridien Otelin de sahibi olan Çebi ailesi kupa finali öncesi Trabzonspor’u otelinde misafir etti. Oğul Adnan Çebi, Trabzonspor ile yakından ilgilendi. Maç sonrası kupa kazanılmış olsaydı otelde sürpriz bir kutlamada yapacaktı. 

Trabzonspor yönetimi Adnan Çebi’ye konaklamadaki jesti ile de teşekkür etti..

Bu arada biz Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi’ye teşekkür edelim. Adnan Çebi’ye Trabzonspor’u misafir etmesi için ricacı oldukları için.

Editör: Tayfun Çöpcü