Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Sümela Manastırı’nın da içerisinde bulunan Altındere Vadisinde, yolcu taşımacılığı işi ihaleyle kiralanacak.
Daha önce 22 Mart tarihinde ihaleyle kiralanmak istenen iş 3 Mayıs 2023 tarihi saat 11:00’da yeniden ihale edilecek.
İhale ilanında, “İlimiz Maçka İlçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü tarafından Belediyemize kiralanan, Trabzon Şube Müdürlüğü faaliyet alanında bulunan 129 ada, 1 No’lu orman parselindeki Altındere Vadisi Milli Parkı sınırları içerisinde yolcu taşımacılığı işletmeciliğinin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre açık teklif (artırım) usulü ile ihale edilerek 31.12.2024 tarihine kadar kiraya verilecektir” ifadelerine yer verildi.

İhalenin Trabzon Büyükşehir Belediye Encümen Salonunda yapılacağı kaydedilirken toplamda 23 adet S Plakalı aracın bölgede taşımacılık yapacağı ihale ilanında yer aldı.

YILLIK KİRA BEDELİ 98 BİN TL

İhale ilanında istenen muhammen bedelde 22 Mart tarihine göre bir değişiklik olmadı. Belediyenin istediği yıllık kira bedelinin aynı 22 Mart tarihinde olduğu gibi ise 98 bin 638 TL artı KDV olduğu ilanda yer aldı.