Trabzon’un Tonya ilçesinde AK Partili Belediye Başkanı Osmal Beşel’i makamında darp ettiği iddia edilen 2 memurdan biri tutuklanırken, diğer memur adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Tonya Belediyesi’nde çalışan memurlar H.K. (64) ve H.U. (63), haklarında mesai saatine uymadıkları gerekçesiyle tutanak tutturulduğunu öğrenince Belediye Başkanı Osman Beşel’in makam odasına girerek kendisi ile tartışmaya başladı. Memurlardan biri Başkan Beşel'e kafa atarken, diğeri de tokatla vurdu.

Makam odasından gelen sesler üzerine içeri giren diğer memurların araya girmesi ile olaya karışan memurlar odadan çıkartılırken, belediyeye polis ve sağlık ekipleri çağrıldı.

Başkan Osman Beşel, İlçe Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu alarak iki memurdan şikayetçi olurken, 2 memur ise 'Kamu görevlisine hakaret', 'kamu malına zarar verme' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan polis ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 belediye memuru bugün Tonya ilçesinde nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Memurlardan H.U. tutuklanırken, H.K. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

BİR DAHA ADAY OLMAYACAĞIM DEDİ AMA! BİR DAHA ADAY OLMAYACAĞIM DEDİ AMA!

Editör: Tayyar Safa Sağdıç