KUZEYANADOLU - ÖZEL

BİR DAHA ADAY OLMAYACAĞIM DEDİ AMA! BİR DAHA ADAY OLMAYACAĞIM DEDİ AMA!

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, kurultay sürecinde örgüt ile ters düşmesine rağmen, kurultay sonrası örgütleri ziyaret ederek, tavrını dile getirdi.

Suiçmez, il başkanlığında ilçe başkanları ile yaptığı toplantıda, kurultaydaki tavrının yani Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yana olduğunu ilan etmesinin sebeplerini anlattı. Suiçmez, ilçe başkanlıklarını da ziyaret ederek, tavrını dile getirdi.

Bu seri toplantılar sonunda, örgüt ile Suiçmez arasında sanki buzlar eridi gibi.

Yerel seçim havasına girildiğinden, CHP örgütü, kurultayda kendi kararları doğrultusunda tavır almayan Suiçmez ile aralarındaki anlaşmazlığı rafa kaldırmış durumda.

Ancak, örgütün tepkisinin önümüzdeki ilk milletvekili genel seçimlerinde etkili olacağı belirtiliyor.

Suiçmez, kurultay sürecinde örgüt tarafından Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan isimler arasında yer almıştı. Bu durum, örgüt ile Suiçmez arasında anlaşmazlığa neden olmuştu.

Suiçmez'in kurultay sonrası örgütleri ziyaret ederek, tavrını dile getirmesi, örgütün tepkisini yumuşatmaya yönelik bir adım olarak yorumlanıyor.

Öte yandan, CHP'nin yerel seçimlerde Trabzon'da başarılı olması için örgüt ile Suiçmez arasındaki anlaşmazlığın tamamen çözülmesi gerektiği belirtiliyor.

Editör: Tayfun Çöpcü