46 ilde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, 1 ton 19 kilogram uyuşturucu madde ve 1 milyon 23 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Ayrıca, 250 zehir taciri ve sokak satıcısı da yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlara, 615 ekip, 1542 personel ve 35 narkotik dedektör köpeği katıldı. İzmir, Ankara, Antalya, Samsun, Mersin, Kırklareli, Adana, Konya, Aydın, Karaman, Bolu, Çanakkale, Isparta, Van, Osmaniye, Afyonkarahisar, Diyarbakır, Gaziantep, Kocaeli, Muğla, Şanlıurfa, Bursa, Kırıkkale, Hatay, Rize, Düzce, Bilecik, Malatya, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Trabzon, Tekirdağ, İstanbul, Adıyaman, Aksaray, Denizli, Kahramanmaraş, Yalova, Yozgat, Balıkesir, Mardin, Batman, Gümüşhane ve Eskişehir'de operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlar kapsamında bazı illerde ele geçirilen uyuşturucu miktarları ve yakalanan zehir tacirleri şöyle:

  • İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 130 kg metamfetamin, muhtelif miktarda eroin ve 1542 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Bir zehir taciri de yakalandı.

  • İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 112 kg metamfetamin ele geçirildi ve 5 sokak satıcısı yakalandı.

  • Adana İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 305 kg skunk ve 27.5 kg metamfetamin ele geçirildi. İki zehir taciri de yakalandı.

  • Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 35 kg esrar ele geçirildi ve bir zehir taciri yakalandı.

    Denizlerde av yasağı başladı, Trabzon’da tezgahlar kültür balıklarına kaldı! Denizlerde av yasağı başladı, Trabzon’da tezgahlar kültür balıklarına kaldı!
  • Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 992 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi ve bir zehir taciri yakalandı.

  • Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 14 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi ve iki zehir taciri yakalandı.

Jandarma Genel Komutanlığı koordinasyonunda ise Hakkari, İstanbul, Van, Malatya, Bingöl, Afyonkarahisar, Samsun, Tekirdağ ve Iğdır'da düzenlenen operasyonlarda da büyük miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Hakkari'de yapılan operasyonlarda 245 kg metamfetamin, 19 kg eroin, 24 kg morfin, 11 kg esrar, 62 kg skunk ile 11 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi ve iki zehir taciri yakalandı.