Trabzon’un yıllardır beklediği Trabzon Raylı Sistem Hattı için ilk adım atılıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında devir protokolü yarın imzalanacak.

Trabzon’da yıllardır konuşulan ancak rantablı olup olmayacağı çalışmaları dönemin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu döneminde yapılan, bir önceki Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu döneminde de proje çalışmaları yürütülen Hafif Raylı Sistem Projesi ete kemiğe bürünüyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İMZASIYLA RESMİ GAZETEDE YAYINLANMIŞTI

2023’ün Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan kararla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından üstlenilecek Trabzon Hafif Raylı Sistem Hattı Projesinin devir imzaları yarın yapılacak törenle atılacak.

BAŞKAN GENÇ VE GENEL MÜDÜR EYİGÜN KATILACAK!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü arasında imzalanacak protokolle birlikte projede önemli mesafe kat edilecek.

Proje devir imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün katılacak.

ZİRVEDE VALİLER BULUŞMASI...! ZİRVEDE VALİLER BULUŞMASI...!

Bilindiği gibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ilk etapta Trabzon Hafif Raylı Sistem Hattı Projesini hazırlayacak. Proje hazırlandıktan sonra Yatırım Programına alınacak. Projenin bu yıl yani 2024’de bitirilerek 2025 Yılı Yatırım Programına alınması bekleniyor. Proje yatırım programına alındıktan sonra ise kaynak ayrılarak yapımını başlanacak.

Editör: Serkan Kılınç