Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, Rusya’nın başkenti Moskova’da Rus – Türk İşadamları Birliği (RTİB) 9. Olağan Genel Kuruluna katıldı, çeşitli yatırım olanakları konusunda görüşmelerde bulundu.

Rus Türk İşadamları Birliği 9. Olağan Genel Kurulu Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, TTSO Başkanı Erkut Çelebi, elçilik görevlileri, Rus yetkililer ile Türk ve Rus iş insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Genel kurul sonucunda RTİB’in yeni başkanı Erdem Acay oldu.

“RUSYA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT”

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, genel kurulda birçok iş insanıyla görüşme yapma fırsatı bulduğunu, Rusya’daki yatırım olanaklarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, “Rusya’ya gerçekten büyük önem veriyoruz. Geçtiğimiz aylarda Moskova Ticaret ve Sanayi Odası ile bir iş birliği protokolü imzalamıştık. Rusya, ambargo nedeniyle Türk mallarına büyük ihtiyaç duyuyor. Bu durum TTSO üyeleri için de önemli fırsatlar barındırıyor. Trabzon iş dünyası olarak bu pazarda etkin şekilde yer almak istiyoruz. Rusya ile hali hazırda iş yapan birçok üyemiz var ancak bunun sayısının artması için çalışıyoruz. Bu anlamda Soçi – Trabzon hattında koyulacak bir feribotun ilişkilere büyük katkısı olacağına inanıyoruz ve bu konudaki girişimlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye Göndermeli Yanıt! Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye Göndermeli Yanıt!

Editör: Tayfun Çöpcü