MAK-YOL BUNU HEP YAPIYOR! MAK-YOL BUNU HEP YAPIYOR!

Trabzon'un Maçka İlçesi'nde doğal gaz çalışmalarında sona geliniyor. İçerideki ilçelere oranla doğalgaz noktasında oldukça ileride olan Maçka'da yıl sonunda merkezde doğalgaz almayan yer kalmayacak.

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, içerideki ilçelere nazaran Maçka'nın doğal gaz konusunda daha ileride bulunduğunu belirterek, "Biz bunu ikili ilişkiler sayesinde yürütüyoruz kazı ücreti almıyoruz kazıya destek veriyoruz. Makinalarımız ekipmanlarımız çalışıyor vatandaşa hizmet getirmenin peşindeyiz. Doğalgaz hem hava kirliliği hem de ekonomik anlamda karlı olduğu için oldukça avantajlı Ocak ayında ilçenin yüzde sekseni doğalgaz yakacak" dedi.

Maçka'nın merkez Mahallesi'nde doğalgazın olduğunu söyleyen Başkan Koçhan, "Reşadiye mahallesini de geçen yıl yapmıştık bu yıl da Fatih mahallesi'nin kalan kısmı var onu yapacağız. Yıl sonuna kadar 2800 metre uzunluğundaki doğalgaz hattımızın Sümela yolundaki sağ tarafını 10 gün içinde gazlayacağız sol tarafını da bir ayda bitireceğiz. Aralık'ın sonunda bizim Maçka'da merkezde doğalgaz olmayan yer kalmayacak" diye konuştu.

Editör: Çağrı Aktaş