Toplantıya Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan ile birlikte hastaneler, oteller, alışveriş merkezleri ve turizm acentelerinin temsilcileri katıldı.

Başkan Genç, yapılan açıklamada şehre yakın ülkelerden gelen sağlık turizmi ziyaretçilerinin daha profesyonel bir şekilde ağırlanması için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Turizmin çeşitlendirilmesinin önemine vurgu yapan Genç, "Trabzon'un sağlık turizmi kapasitesini artırmak büyük önem taşıyor. Hedefimiz, bu ziyaretçilerimizi kurumsal ve profesyonel bir yaklaşımla karşılamak." dedi.

Sağlık turizminin ekonomik katkılarına dikkat çeken Genç, "Geçtiğimiz yıl sadece Batum'dan Trabzon'a 41 bin 783 sağlık turizmi ziyaretçisi geldi. Bu potansiyeli daha da genişleterek şehrimize katkı sağlamak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Trabzon'a 3. GES kurulacak! Ahmet Metin Genç'in 2. olacak.. Trabzon'a 3. GES kurulacak! Ahmet Metin Genç'in 2. olacak..

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi ise Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Trabzon Sağlık Turizmi Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Projenin şehrin turizm potansiyelini daha da artıracağına inandığını ifade eden Çelebi, "Özellikle Tiflis'ten Trabzon'a sağlık turizmi için önemli bir ziyaretçi akını bekliyoruz. Bu çalışmaların şehrimize olumlu yansımaları olacağına inanıyoruz." dedi.

Toplantının olumlu ve verimli geçtiğini vurgulayan Genç, "Bu tür çalışmaların şehrimizin turizm ve ekonomiye katkı sağlamasını umuyoruz. İlerleyen süreçte bu adımların daha da somut sonuçlarını görmeyi bekliyoruz." şeklinde konuşarak toplantıyı değerlendirdi.

Kaynak: AA