Trabzon’da Beşirli’de bulunan Dolgu Sahası ile ilgili çalışmalar bilindiği gibi bir süredir devam ediyor. Toplamda 750 dönüm alan olan dolgu sahası ile ilgili ilk çalışma dönemin belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu döneminde başlamıştı. O tarihte doldurulmaya başlanan alanla ilgili hazırlanan projeye de Gülcemal ismi verilmişti.

Ancak aradan geçen sürede çalışmalar bir türlü bitmedi.

Normalde planlanandan daha geniş bir alanı kapsayan dolgu çalışması ile ilgili ilk proje çalışmaları da bir önceki dönemin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu zamanında başlamıştı.

Etap etap ilerlemesi planlanan projeyle ilgili, dönemin belediye başkanı Zorluoğlu’nun yurt dışından bir firma ile görüşme gerçekleştirmiş ancak araya seçimler girmişti.

Şimdi o dönem ki ismiyle Gülcemal Dolgu Alanı ile ilgili yeni bir süreci girdik.

Tahkimatı yapılan ve ilk etap diye ifade edilen 250 bin metre kare olan dolgu alanı ile ilgili yapılması planan proje ile ilgili Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç harekete geçti.

Seçim kitapçığına da “Türkiye yüzyılında Trabzon” başlığı altında şehirdeki en önemli projeler arasında gösterilen dolgu alanında, ağırlıklı olarak rekreatif amaçlı olmak üzere eğlence, spor ve sosyal alan konsepti ile yaz sezonunda 24 saat kullanılabilecek ve turizme yönelik de hizmet edecek çalışmalar yapılacak.

ORTAHİSAR'DA BİR ŞİRKET DAHA... ORTAHİSAR'DA BİR ŞİRKET DAHA...

Bu dönem bitirilmesi hedeflenen proje çerçevesinde alanın adı da değişecek.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Genç, Gülcemal isminin tarihi önemine dikkat çekerek bu ismin daha önemli bir noktaya verilebileceğini dikkat çekti.

Editör: Serkan Kılınç