Gigot transferini doğruladılar! İşte son gelişmeler... Gigot transferini doğruladılar! İşte son gelişmeler...

ÖZEL - KUZEYANADOLU.NET

CHP Ortahisar İlçe başkanlığına bağlı olarak oluşturulan Yerel Yönetimler Komisyonu Başkanı Celal Akaç komisyon çalışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Komisyonun partinin, partililerin, halkın talep ve beklentilerinin projeksiyonu olacak bir çalışma içerisine girdiğini belirten Akaç, "Trabzon Ortahisar İlçesi yerel seçim sürecine ilişkin teknik, idari altyapısına yönelik çalışacağız. Komisyonun aday ve meclis üyesi belirleme gibi bir vazifesi yok sadece teknik idari yönüyle ilgili toplumun önüne hangi konularla çıkmak gerektiği yönünde tespit yapıp birtakım projeleri geliştiriyoruz" dedi.

Yakın bir zaman içerisinde İlçe başkanlığına raporu sunacaklarını ifade eden Akaç, "Adayın önüne partinin, partililerin, halkın talep ve beklentilerinin projeksiyonu olacak şekilde adaya bir şekliyle altlık oluşturulacak bir çalışmanın içindeyiz. Hukukçusundan teknik adamlarından istatikçisinden ekonomistine kadar her türlü teknik bilgi birikimine haiz arkadaşlardan oluşan bu komisyonda herkes birikimini oraya yansıtacak" diye konuştu.

Bu çalışmaların 15-20 gün içerisinde CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı tarafından geniş kapsamlı bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyurulacağını kaydeden Akaç, "Hazırlanan dökümanlar bir görsellik oluşturularak Trabzon kamuoyuyla İlçe Başkanlığı tarafından paylaşılacak. Bu süre zarfında aday kim belli olmaz ama örgütün Trabzon için öngördüğü düşündüğü planlar kısa, orta, uzun vadede yapılacak işler toplumla buluşturulacak" şeklinde konuştu.

Editör: Çağrı Aktaş