CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Ortahisar Belediye Meclis Üyeleri Turgay Şahin, Cüneyt Zorlu ve Ömer Dayı ile birlikte bugün olay yerine gitti.

Su borusu patlamasının saat 03:30’da gerçekleştiğini ifade eden Başkan Oyman, “Gece saat 03.30 sularında 2 nolu Beşirli Mahallemizde meydana gelen su borusu patlaması üzerine Meclis üyelerimizle birlikte olay yerini ziyaret ettik.

Suyun yoğun akışı sonucu kaldırımlarda, bahçelerde, yol üzerinde park halindeki arabalarda ve bazı dükkanlarda hafif hasarlar var.  Esnafımızı da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi paylaştık. 2019 yılında imalatı biten, DSİ’nin projesi kapsamında Akoluk Tesislerinden Beşirli’de yeni yapılan su deposuna bağlı hat üzerinde gerçekleşen patlamanın nereden kaynaklandığı henüz tespit edilemedi.

Daha önce testi gerçekleşmiş olan hatta imalattan mı veya daha sonra çevresinde yapılan çalışmalardan mı kaynaklı olduğu araştıracaktır.

Boru patlama vakaları son zamanlarda sıkça gerçekleşiyor; bu durumun özellikle irdelenmesi gerekiyor.

Geceden bu yana emek harcayan muhtarımız başta olmak üzere herkese teşekkür ediyor, mahallemize geçmiş olsun dileklerimizi paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.