Dün Uzunsokak’ta çay ocağında çay içerken yanımızdan 31 Mart seçimlerinde CHP’nin Büyükşehir Adayı olan Hasan Süha Saral’ın geçtiğini gördük. Saral da bizi görüp yanımıza oturunca seçimi ve geleceği konuştuk.

Saral’ı görenin oturduğu masa hoş bir sohbete döndü.

Belediye Başkanları ve sosyal medya! Belediye Başkanları ve sosyal medya!

Saral özetle güzel bir seçim dönemi geçirildiğini belirtti, doğrular anlatıldığında vatandaşın

CHP’ye nasıl kredi verdiğini herkesin gördüğünü dile getirdi.

Bundan sonraki süreçte de Trabzon siyasetinin içinde olacağını açıkça dile getiren Saral çalışma ofisi oluşturduğunu anlatırken ay içerisinde 15 gün Trabzon’da 15 gün de Ankara’da olacağını söyledi.

Seçime 59 gün kala sahaya inmesine rağmen Trabzon’dan olumlu geri dönüşler aldığını biraz daha zamanı olsa sonucun çok daha farklı olabileceğini belirtti Saral.

Bundan sonraki süreç için yine vatandaşla hemhal olacağını dile getiren Saral doğruları anlatmaya devam edeceğini söyledi. Saral partisinin Ortahisar’a verdiği ağırlığın Büyükşehir’e verilmemesi nedeni ile yaşanan sonucun da bizce farkında. Saral oğlunun düğünü için de tatlı bir telaşta. Bu yaz düğün de var, onu da belirtip Saral ailesine şimdiden mutluluklar dileyelim. Görünen o ki Saral ismini bundan sonra da duymaya devam edeceğiz, sokaklarda kendisini çok göreceğiz.

Editör: Serkan Kılınç