Teknik Direktör Hakan Macit yönetimindeki Arsinspor 90 dakika üstün oynadığı karşılaşmada 45.dakikada Halil İbrahim Cenik’in penaltı golüne engel olamayarak 1-0 mağlup ayrıldı.

HAKEM TRABZON EKİBİNİ GÖRMEZDEN GELDİ

Trabzon ekibi Arsinspor’un verilmeyen penaltısı sosyal medyada futbolseverlerin yoğun tepkisi ile karşılandı. Net pozisyonda penaltı kararı çıkmaması şaşkınlık yarattı.

BAŞKAN ÜNSAL YILMAZ: YAZIKTIR, GÜNAHTIR!

Arsinspor Başkanı Ünsal Yılmaz, Kuzeyanadolu.net’e yaptığı açıklamalarda hakem hatalarına sert tepki gösterdi.

Başkan Ünsal açıklamalarında, “Bugün Türk futbolu adına bir kez daha utanç verici anlar yaşadık. 10.Grup’ta mücadele eden takımımız hakem hataları nedeniyle yine mağdur edildi. Hayati Yazıcı Sezonu şampiyonunu Çayeli olarak belirlediler ve bizleri formalite olarak sahaya çıkarıyorlar. Futbolcu kardeşlerimizin, taraftarlarımızın ve bizlerin emekleri hiçe sayılıyor. Sadece bu maç özelinde değil birkaç maçımızda daha net bir şekilde hakem hatalarının skora doğrudan etki ettiği sezon içerisindeyiz. Sadece bu maç bizim 8-9 net pozisyonumuz hakemler tarafından harcandı. Yazıktır, günahtır. Sahada bir mücadele var. Bırakın sahada hak eden kazansın. Futbol olarak üstün olduğumuz, ikaz bile edilmeden 13-14 sarı kart gördüğümüz bir karşılaşmadan hakemin çabası ile birlikte mağlubiyet ile ayrıldık. Yazıklar olsun. Hakem resmen maçı idare ederek Çayeli’nin 12.adamı gibi hareket eti. Bunu maçı takip eden futbolsever de gördü. Oyunu durdurma ve yavaşlatma noktasında karşı takımla birlikte hareket etti” ifadelerine yer verdi.

26.haftanın VAR kayıtları bugün açıklanıyor! 26.haftanın VAR kayıtları bugün açıklanıyor!

Arsinspor bu mağlubiyet ile birlikte 8 puan ile ligin 11.sırasında yer alırken, Çayelispor ise 21 puan ile liderliği korudu.

Hakem resmen maçı idare etti Çayeli nin 12. Adamı gibi hareket etti ve oyunu durdurma yavaşlatmada karşı takımla birlikte hareket etti.