Trabzon’da CHP Otahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun dün Kahramanmaraş Caddesinin zemini ile ilgili ifadelerine tepki gösterdi.

Zorluoğlu’nun caddenin zeminini yenileyeceklerini açıklamasına Oyman, “Havalimanının pisti için de daha önceden verdiğim örnek gibi; çok güzel buldukları 1 sene yaşıyor!

Defalarca söyledik, çok kez endişeleri dile getirdik. Ortak akıldan uzak, ‘ben dedim oldu’ mantığının tavan noktasını yaşatan Trabzon Büyükşehir Başkanı Murat Zorluoğlu Kahramanmaraş caddesi zemini konusunda geri adım attı.

Garantisi var, garantisi var diye tepindikleri zemin malzemesi konusunda belediyeye sormazlar mı ki; şartnameye bu malzemeyi koyan kimdir? Uygulayıcı firmaya top atarak bu işten kurtarılmaz, belediyedeki sorumlulara ne yapacaksınız?” dedi.

Oyman, açıklamasına şu şekilde devam etti: “Mevcut belediye döneminde bir çok ihale almış/verilmiş uygulayıcı firmaya bir kuruş ödemeyeceğiz algısına ancak Zorluoğlu’nun kendisi ve şakşakçıları inanır. Net söylüyorum; 13 milyon bu millete geri iade edilecek!

Tarihinin en büyük borcuna ulaşan Büyükşehir Belediyesinin mevcut belediye başkanı ve ekibi sayesinde ‘400 metre yol’ bile tartışılır mıymış? Tartışılırmış.

Bu sene onların söylediği gibi Açılış senesi falan değil; bu sene bir devrin kapanış senesidir. Kıymetli şehrim az daha sabret”

Editör: Serkan Kılınç