Toplantıda konuşan Kulüp Başkanı Ali Koç, "Ligden çekilme düşüncemizi geri çekiyoruz," ifadelerini kullanarak, Trabzonspor ile oynanan maçın planlı ve organize bir şekilde gerçekleştiğini belirtti. Bu süreçte göz yumulduğunu ve izin verildiğini söyledi. Oylama sonucunda yönetim kuruluna dört ana konuda tam yetki verilmesine karar verildi.

Bu açıklamaların ardından, Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Mahmut Ören, Fenerbahçe'nin genel kurulu ve Ali Koç'un açıklamalarına tepki gösterdi. Ören açıklamasında, Fenerbahçe'nin ligden çekilme kararından vazgeçmesini ve alınan yetkinin başarısızlığını eleştirdi. Ören, TFF'nin Fenerbahçe lehine kararlar almakla suçladı ve adaletin sağlanması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, geçmişte yaşanan olaylar ve suçlamaları gündeme getirerek, kulüpler arası husumetin önlenmesi ve adil yargılama yapılması çağrısında bulundu.

Mahmut Ören'in açıklamaları şu şekilde

“Ne dediniz Ne oldu...!

Fenerbahçe genel kurulunda ligden çekilme yok, aldığın yetki ise tam bir fiyasko...!

İflah olmaz Ali bey, o kadar büyük algı yaratıp TFF'yi tehdit etmeye çalıtıki TFF olarak siz de Fenerbahçe'yi bu işten nasıl kurtarırız hesabını yapıyorsunuz...!

Trabzonspor yıldız avında! Avcı o ismi bekliyor! Trabzonspor yıldız avında! Avcı o ismi bekliyor!

Yani TFF,  bu fanatiğin "Bizden bir kişiye bile ceza veremezsiniz" tehdidini kabul ediyorsunuz..!!! İlk etapta hukuk kurulunuzla Batshua ve Mert Müldür'ü PFDK' ye sevk etmiyorsunuz...! Süper Kupa Finali’ni oynasın diye şirinlik yapıyorsunuz...! Oysa Fenerbahçeli futbolcuları kavgaya karışmaktan değil, fiilen saldırıda bulunmaktan sevk etmeliydiniz.

Ali bey iş size geldiğinde bir şeyi anlamak istemiyorsunuz...,Seyirci futbolcularınıza saldırmadı. Sahaya sadece 1 kişi girdi. Sizin futbolcular ona saldırmayıp (Siz buna  “Meşru Müdafaa”  diyorsanız; Meşru Müdafaa da "Saldırı ile Savunma Orantılı" Olur...,!) güvenlik görevlilerinin işini yapmasına müsade edilseydi, diğer seyirciler dövülen kişiye yardım etmek için sahaya girmezdi. Emin olun Ali bey siz ve oyuncularınız bizim seyircileri provoke etmese hiçbir olay çıkmazdı...!

Normal şartlarda bizi kesinlikle yenemediğiniz için 05 Mayıs 1996'da başlattığınız ali cengiz oyunlarınız olmasa bir de ödenmeyen bir 3 temmuz hesabı ulu ortada durmasa...! Ayrıca provoke edip yarattığınız suçları bizim üstümüze atarak kendi suçlarınızı örtbas etmeye çalışmasanız aramızda oynanan hiçbir maçta olay olmazdı.

Ey TFF kulüpler arasındaki husumeti önlemek için eğer acil tedbir almazsanız ve Adaleti sağlamak için kulüpler neyi hak ediyorsa ona göre ceza vermezseniz, kamuoyunu tatmin edemezseniz bu olayları da önleyemezsiniz.

Hele insanları kışkırtarak, aşağılayarak, tahrik ederek, terörist ilan ederek yapılan haksızlıkları örtemezsiniz, adaleti sağlayamazsınız ve olayların önüne kesinlikle geçemezsiniz.