O KAYSERİLİ'DE NE ALAKA? Geçen hafta Trabzon’un siyasi ve sportif gündemi nedeni ile Ankara’da yapılan bir toplantı, şehrin gündemine çok yer almadı.

Oysa, bu toplantı şehrin her anlamda kurtuluşu olarak görülen Turizm ile ilgiliydi. Ve hemde Çakırgöl’de planlanan kış turizmi masaya yattı. Toplantıya katılanlar arasında Çakırgöl projesini Trabzon’un gündemine sokan eski Bakan Faruk Özak vardı..

Şimdinin bakanı Abdulkadir Uraloğlu’da toplantıdaydı. Ankara’da bir masa etrafında bir araya gelenler arasında Turizm Bakan yardımcısı da bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu himayesinde gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. Murat Cahid Cıngı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şadan Eren, Yönetim Kurulu Üyesi Samet Canbakkal, Şehir Plancısı Turan Barlas, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nehir Varol ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mustafa Yaylalı katıldı.

Bu toplantıda çok ilginç biri de vardı. Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı.. İlk etapta, Trabzon Çakırgöl ile Kayseri ne alaka… Aslında derin bir alaka var.

Cıngı Kayseri’nin marka değeri yatırımı olan Erciyes, kış turizmi tesislerinin fikir babası ve uygulayıcısı. O’nun tecrübesi Trabzon için önemli. Erciyes’te yaz kış özellikle kış turizminin hareketliliğinde Murat Cahit Cıngı’nın dahli var.

Çakırgöl için de Cıngı, Erciyes tecrübelerini toplantıda anlattı. Cıngı Çakırgöl’ün konum, coğrafya ve kış turizmine çok elverişli olduğunu söyledi..

Önceki bakanlarımızdan Faruk Özak’ın Trabzon için bu projesinin fikri takibini yapması, şehir hassasiyeti açısından çok olumlu..

Politik Güğüm - 11 Haziran 2024 Politik Güğüm - 11 Haziran 2024
ENES ASLAN'IN ANKARA ÇIKARTMASI  AK Parti Trabzon teşkilatının önceki dönemlerinin etkin isimlerinden iş insanı Enes Aslan, sosyal medyasında sürekli olarak parti içi sorunları sert dille gündeme getiriyor. İsim vermese de hedefinde il yönetiminin olduğu bariz..

Aslan daha önce de il başkan aday adayı belediye başkan aday adayı milletvekili aday adayı olmuş fakat hedefini ulaşamamıştı. Belli ki şimdi yeniden il başkanlığı için atakta, ve bu sert eleştirilerin sebebi de buna bağlanıyor.

Önceki gün Aslan’ın Ankara ziyareti gerçekleştirmesi de buna yoruldu. Mecliste Trabzon milletvekilleri ile buluştu. Şimdi bu buluşma, öylesine bir buluşma mı..? 

Yoksa vekiller Enes Aslan’ın sosyal medyasındaki paylaşımların açılımını mı öğrenmek istediler. Zira, Enes Aslan’ın açıklamaları sonra Ak Parti milletvekillerinin sessizliği eleştiri konusu olmuştu. Milletvekillerin kulağına bu eleştireler gidince, Enes Aslan’ı Ankara’ya çağırarak derdini anlat mı demek istediler.

Yoksa Aslan ‘Kimse beni duymuyor, gideyim yüz yüze mi söyleyeyim’ dedi. Yakında bu buluşmalarında sesi Trabzon’dan duyulur. AVCI O ÇERÇEVEYE BUNU ASSIN! Trabzonspor kupa finalini kaybetti. Bütün varlığı ile kupaya kilitlenen Bordo Mavililer, golü de erken buldu. Atılan golden sonra Avcı’nın maç sonrası dediği gibi rakip bizi kendi alanımıza hapsetti gerçeği skoru bir anda aleyhimize 3-2 yapınca kupa hayali de yerle bir oldu.

Maçtan önce Abdullah Avcı ile ilgili şöyle 61saat’de şöyle bir haber çıkmıştı.. Saha içinde iki idman direği arasında Abdullah Avcı…

Arkadaşlarımız bu ilginç fotoğrafa haber yaptılar. Avcı, çalışma odasında kupalı fotoğrafının asılacağı yeri belirledi diye..

Avcı’nın Trabzonspor’da kazandığı kupalar ile fotoğrafları var.. 

Tabi dün gece kupayı kazanamadığımız için Avcı Türkiye kupası ile fotoğrafını ofisine asamayacak.

Ama biz Avcı’ya samimi bir öneride bulunalım. Maçı Trabzon’un meydanında dev erkanda izleyen minik taraftarlarımızın maç bitiminden sonrası şu ruh halleri.

Avcı bu fotoğrafı ya kendi odasına ya da futbolcuların soyunma odasına asabilir..

BU HEZİMET FUTBOLCULARA YAZAR!

Kimse eyyamcılık yapıp kupa hezimetinin faturasını Teknik Direktör Abdullah Avcı’ya kesmesin. Hele yerel medya o bildik alışıla gelmiş başlıkları ile hedef şaşırtmasın..

Bu mağlubiyet, kupa hezimeti Abdullah Avcı’ya değil sahada sonradan oyuna giren futbolculara yazar.

Ancak iki kişi hariç

Uğurcan Çakır ile Onuachu..

Bu iki futbolcunun haricindeki tüm futbolcular;

-Beşiktaş’ın baskısına set koyamadı

-Orta alanda top tutamadı.

-Beşiktaş’ın bizim 2’inci bölgedeki presine teslim oldu

-Ne top oynatıldı, ne topla oynandı

-Yediğimiz gollerde hatalar zinciri orta alanda başladı.

Yani, yenilginin faturası futbolculara kesilmeli.

Şunu duyar gibiyiz.. Avcı’nın hiç mi hatası yok.. Var elbette ama birinci planda değil..

ARTIK GİDER!

Uğurcan Çakır, artık Trabzonspor’dan bu sezon Avrupa’ya ya da Çin ile Arabistan’a gider..

Dün geceki maçta 3 gol ( Biri penaltı) yemesine rağmen başarılı bir performans sergiliyen Uğurcan’ın transfer yapabilmesi için son şansı, Almanya’daki milli maçlar.

Burada da kaleyi kaptırmamaya çalışacak olan Uğuncan’ın Trabzonspor’da misyonu başarılı şekilde bitti.

Hem bizi hem Trabzon’u hem de ülke futbolunu Edirne’den öteye temsil etmeli.

Uğurcan’a yolu açık olsun diyelim..

MAÇ BAHANE, İMAMOĞLU ŞAHANE!

Dünkü kupa maçına, tasarruf tedbirlerine de uyarak kendi şahsi masraflarını kendi ceplerinden karşılayarak istanbul’a kupa final maçına giden Ahmet Kaya ve ilçe başkanı Haluk Batmaz’ın önderliğinde bazı meclis üyeleri, istanbul’a gitmişken bir taşla iki kuş vuralım dedi..

Maça da gittiler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da ziyaret ettiler. Milletvekili Sibel Suiçmez de stadın protokol misafir bölümünde İmamoğlu ailesi ile fotoğrafa verdi..

Maçı protokolden izleyen İmamoğlu’da Trabzonsporlu değil iddialarına bu pozlarla cevap vermiş oldu.

Editör: Tayfun Çöpcü