Her daim olduğu gibi yenilgi sonrası Avcı yine takımını suçlayarak futbol ciddiyet ister diye buyurdu.

Tamam da sormazlar mı, sana geçen hafta maçı 2-0 'dan çevirip seni havalara zıplayan bu ciddiyetsizler değiller miydi ? Yine sormazlar mı, bugüne kadar kazanan bu futbolcuları sen çalıştırıyordun da yenildikerin de taraftarlar mı çalıştırıyodular! Hoş ne ala kendini kurtarabilmek için zeytinyağı gibi su yüzüne çıkmayı çok iyi beceriyorsun bulmuşsun köpeksiz bir köy değneksiz geziyorsun bunun adına başka birşey denemez!

Azizim sen önce suçlamadan vazgeç de kazanmak için ne yaptın onu söyle takımını presle kendi sahasına hapsedip atak üzerine atak tazeleyen rakibine karşı hangi önlemi ve önlemlerl aldın onu bir söyle ! Söyleyeceğin tek şey yana geriye oynadık yetmezmi diyeceksindir.

Mağlup durumda oyundan santrafor çıkarttım santrafor koydum , açık çıkarttım açık koydum hazırlık maçıymış gibi beş oyuncu değiştim ama olmadı! Oyuncularım ciddiyetsizdi bak ben sana ne yapacağını söyleyeyim. Öncelikle gece yarılarına kadar halı sahalarda zevk yapan Pepe'yi ilk 11 'de sahaya çıkartmayacaktın. Çıkarttın hiçbirşey yapmayan bu oyuncuyu 80 dakika oyunda tutmayacaktın.

Hazır yeri gelmişken sende bu Pepe hayranlığının nedeni nedir? Belki yöneticiler sormayabilirler ama bu takımın gerçek sahibi olan taraftarlar soruyor ve öğrenmek istiyorlar. Dönelim oyuna ve ne yapacağına; rakibin direncini kırabilmek için fizik gücü ve mücadele gücü yüksek olan Onuachu 'yu hiçbir riske girmeden uzun toplarla yan toplarla buluşturup ev sahibi ekibin direncini kırabilirdin. Ama yapmadın ligin asansör takımı karşısında takımımızı acize düşürdün.

Yetmedi sanki öndeymiş gibi değişiklikler yaptın. Peşin peşin şunu söyleyeyim Türkiye liglerinde mücadele etmekten nazik oluştan yakınacak en son kulüp Trabzonspor kulübüdür. Zira mücadele de etmek geninde vardır. Baş kaldırı hırsında vardır. Şayet böyle bir eksiklik söz konusu ise yönetenler kendilerini sorgulamalıdır.