Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Belediye Başkanı olarak Trabzon’da ilk ziyaretini Sülüklü Şehitliği ile anne ve babasının mezarına yaptı.

Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye Göndermeli Yanıt! Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye Göndermeli Yanıt!

Bu anlamlı ziyaretler, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın sosyal medya hesabında duygu yüklü bir paylaşımla yer buldu.

Gönderisinde Başkan Kaya, "Mazbatamızı aldık ve ilk görev olarak Sülüklü Şehitliği'ni ve canım annem ile babamın mezarını ziyaret ettim. Bu topraklar için canlarını feda eden tüm şehitlerimize dua ettim. Onların fedakarlıkları ve hayır dualarıyla büyüdüm. Anne ve babamın fiziksel olarak yanımda olmalarını ne kadar isterdim. Rabbim onların mekanını cennet etsin" ifadelerine yer verdi.

Ahmet Kaya'nın bu ilk ziyareti, başkan olarak sergileyeceği yaklaşımın da bir yansıması olarak görüldü. Vatan için canını veren şehitlerimize duyulan saygıyı ifade eden ve aile büyüklerinin manevi varlıklarının önemini vurgulayan bu hareket, toplumsal değerlere verilen önemin de altını çizmiş oldu.

Kaya'nın ziyaret ettiği Sülüklü Şehitliği, şehrin önemli anma noktalarından biri olarak biliniyor ve bu ziyaret, Başkan Kaya'nın tarihine ve şehitlerine verdiği değeri göstermesi açısından sembolik bir önem taşıyor.

Editör: Serkan Kılınç