31.05.2019, 15:48

Trabzon için acil!

Başlığa isimlerini yazdığımız ülkemiz ve şehrimizin yöneticileri, idarecileri siyasetçileri. 


Türkiye İstanbul seçimlerine kilitlendi kilitlenmesine, amma….


 Gerçekten şehirde durumlar kritik. 
Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Onay verirse” olacak bir işten başlayalım. 


Akyazı’ya yapılacak olan (yapılmasını en son istediğim yer ama yersizlik yüzünden mecbur kalıyoruz) Şehir hastanesi, ihale aşamasına gelmişti, biri aldıydı öbürü verdiydi, derken en son yaptığımız araştırmada Cumhurbaşkanı Erdoğan başlayın talimatı verecek ki başlayalım bu işin yürüsün dendi. 

Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sizden ricamız öncelikle şu hastane için oluru bir verin de gülsün bu Trabzon’un Trabzonluların yüzü sizlere zahmet.


İkincisi, fındık konusunda geçen sene Tarım Bakanlığı çuvallamıştı, çünkü Trabzon Milletvekillerini dinlememişti, millet fındığını sattıktan sonra fiyat açıklamıştı, sizde biliyorsunuz. 


 Bu sene aynı olay yaşanırsa gerçekten zor durumda olan üretici bu kez tamamen fındık bahçelerini söker. 

Birde Arsin Yatırım adası var, seçimde müjdelediğiniz. Hala fiziki bir adım atılmış değil ve edindiğimiz bilgilere göre de 2023’ü bulur deniyor. 
Bu kadar vaktimiz var mı bilmiyorum. 

Vadettiğiniz sahildeki raylı sistemden hiç bahsetmiyorum! 

Bir önerim de İstanbul seçimleri ile ilgili olacak, yandaş medyayı bence susturun. 

Artık yalakalık yapacağız diye bırakın partinizin adayına katkı sağlamayı, rakibe her gün biraz daha puan kazandırmaya devam ediyorlar. 


Rakip dedik o da yabancı değil bizden biri. 

Onunda en büyük sıkıntısı etrafındaki militanist, sevgisiz ve samimiyetsiz çıkarcı gruplar. İmamoğlu’da bu tür ismi kirlenmiş milletin nefret ettiği kişileri dolaştırmamalı, konuşturmamalı. 
Şu anda seçimde kafa kafaya, ama İmamoğlu’nun ekibi yoruldu, İmamoğlu sahada yalnız kaldı. Ve daha 23 gün var. 
TRABZON VALİSİ USTAOĞLU, DEVLETİN MALI MİLLETTEN GASP EDİLİYOR 

Trabzon Valisi Sayın İsmail Ustaoğlu.  


Yaz mevsimi nedeniyle her yaz yaşanan bazı konularla ilgili bir takım hatırlatmalar yapmak isterim.  

Öncelikle milletin denizi, sahili, kumsalı, bazı oteller, milletvekilerinin oturduğu siteler ve bazı belediyeler tarafından veya bilgileri dahilinde Kıyı Kenar Çizgisi kanunu hiçe sayılarak gasp edilmiştir. 


Devletin malı milletten çalınmış ve satılmaktadır.


Milletin kullanımına açık olması gerek plajların girişinde otopark ücreti altında şemsiye ücreti veya bilmem ne ücreti altında adeta büyük paralar dönüyor.  Bundan önceki valilerimize söyledik belli ki ya siyasilerden, ya belediyelerden, ya da devletin yerini pazarlayıp halktan para kazanan kişilerden korkularından olsa gerek bu işi beceremediler. 


Sizden ricamız devlet baba olarak bu işe el atsın ve kimse devletin kumsalını, denizini, plajını millete kapatmasın.
Bu iş devam ederse hangi vekilin sitesi hangi plajı parsellemiş, hangi otel vatandaşı devletin plajından kovmuş, bu işadamları hangi bakanla hangi vekille işlerini görüyor hepsini bu millet biliyor, bizde biliyoruz. 

Ayrıca DSİ’nin haritasında envanterinde yer alan bazı dereleri bazı belediyeler ve işadamları tarafından toprakla doldurulmuş, mahkeme tarafından belediyeler tarafından boşaltılması kararları var. 

Ama bakıyorum hala o alanlarda farklı işler dönüyor. DSİ yine burada baş rolde.  

Bölge müdürü halen atanamayan DSİ’ye yoksa birileri devletin menfaati yerine birilerinin kazanması için mi uğraşıyor. Orada neler oluyor bilemiyoruz.   


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’da Trabzon’daki bu skandal dere gaspı olaylarından haberdar. Yarın  bir yağış veya selde o çamur dolu dereler aşağılarındaki mahalleleri yutarsa bunun sorumlusu haberi olan kesimlerdir bunun bilinmesini isterim. 


BAŞKAN ZORLUOĞLU, MEYDANA DİKKAT!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, dur durak demeden çalışıyor. Bizde ziyaret ettik, işleri başından aşkın. 
Nasıl olmasın, şehri 10 yıldır yöneten AK Partili isimlerden millet illallah etmişti, değişsinde de kim gelirse gelsin demişti. 

Şimdi yeni yönetim anlayışı ile hersey değişiyor. Trabzon halkının ve özellikle AK Parti teşkilatlarının da istediği oldu. 
İstemedikleri gitti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediği isim Elazığ’da, Van’da gönüllere taht kuran Zorluoğlu geldi. 
Kadroları sil baştan değişiyor, çünkü Trabzon ve teşkilatlar mevcutlardan memnun değildi. 


Şimdilik kendisini çok sıkıştırmayacağız, sosyal medyada algısı güzel, özellikle şehir dışından olumlu yorumlar bizlere de geliyor. 


 Kendisine acil birkaç konu iletelim. 
Bunların başında şehrin aynası Meydan Parkı var. 


Meydan Parkı ile ilgili acilen Tad Pizza-Ulusoy Petrol aralığındaki çöp rezaleti son bulmalı., konteynırlar yer altına alınmalı. 


Park etrafındaki restaurantların havalandırma sistemleri yeniden elden geçmeli, esnaf ile görüşümleli istişare edilmeli, meydan civarı bazen dumandan geçilmiyor bu da Trabzon meydanına yakışmıyor. 

Bazı işletmelerin simsar olayına girmesi önlenmeli. Orası semt pazarı değil Trabzon meydanı. 


Bir diğer mesele ile Meydanın etrafı parsel parsel satılmış Sayın Zorluoğlu, yada kiralanmış. 
Her tarafı Trapark, otopark olan meydanda hemen belediyenin dibinde halkın olan yollar, kaldırımlar su parasına firmalara verilmiş. 

Mecburi yol dediğimiz İskenderpaşa Camisi arkasındaki ara, Gazipaşa Caddesi Anadolu Lisesine giren ara ve benzeri yerler milletin hususi otoparkı olmuş.  Gelin milletin yerlerini firmalardan geri alalım, ve müsait alanların hepsini Trapark yapıp ücretsiz yapalım. Veya 1 TL’lik temsili bir ücret koyalım suistimalleri önlemek için. 
Trafik konusunda şimdilik bişey demiyorum, çünkü sizinle sohbetimizde master planı üzerine çalıştığınızı söylemiştiniz. 
Ama lütfen acele edin çünkü bu şehirde siz dolu dolu bir yaz geçirmediğiniz için, merkezde çok durmadığınız sıkıntıyı bilmemeniz normal. 
 Eğer hızlı müdahale olmaz ise yazın çekilmez bin şehir haline geliriz.


Birde Tanjant Meydan İstikameti Baro binasının orada bir tabela var S plaka giremez, otobüs minibüs, midibüsleri kastediyor olsa gerek. 
Ama bu yasağa uyan veya denetleyen kimse yok. Ve tur otobüsleri yazın meydana asla ama asla girmemeli. Mutlaka hızlıca sahilden bir yürüyüş aksı oluşturulmalı. 


Ve milleti şu şehre yakışmayan 90 model hurda minibüslerden acilen kurtarın. 

Sorunlar çok ama şimdilik aciliyetimiz bunlar. 
El birliği ile bu konulara eğilelim.

Yorumlar (10)
Trabzonlu Hayati dayı 2 yıl önce
Değerli hemşerimiz İmamoğlunun yanındakileri neden beğenmedin,Binali yıldırımın yanındakiler çokmu kıymetli
Mustafa 2 yıl önce
Trabzonlu şehir hastanesini beklemiyor. Şehir hastanesini Akyazı stadı yanına yapmayacağız demenizi bekliyor. Bu alanı hastane ile heba etmeyin. Trabzon halkına nefes alacak bir alan yaratın. Sizden istediğimiz budur.
erman 2 yıl önce
yahu siz bundan önceki akp belediye başkanından bu trabzon için iyi bir şey gördünüz mü ki bu belediye başkanından göreceksiniz.. boşa hayal kurup beklemeyin bu şehir neyi hak ediyorsa onu yaşıyor.
Tscan 2 yıl önce
Bak arkadaş ben birşey diyeyim burası Türkiye yemekle bitmez bunların korkusu yok şu mübarek günde kim birinin hakkına tecavüz ediyorsa Allah'ından bulsun kimki görevini layıkıyla yapmiyorsa onada haram olsun
Ctrl f 2 yıl önce
Trabzon trafigi ile hindistan trafigi ayni, dort bin yillik kentin goruntusu bu mu olmali?
Sur ici, vadiler uluslar arasi festivallerin yapildigi alanlara donusturulmeli. Trabzon'un imaji her yil dortmund'a giderek duzeltilmez.
Bu tarihi sehir guzel yonetilemiyor maalesef.
İsa 2 yıl önce
Sen yazdın, hem de güzel yazdın inan onlar da güzel okudular. Ama işte okudular. Biz raylı sistemi geçmeyeceğiz bu sene özellikle bunu çok dillendireceğiz. Öyle seçim vaadlerine koyup bilboardlara tren afişleri asıp sonra mezarda göreceğimiz işleri yapmasınlar. 61 projeyi söylemeyeceğim güya 56’sı bitmiş! Ben de şunu söylerim sözünüz 61 idi. Tutamadığınız sözü vermeyin? Söz vermek gönülleri o anlık hoşnut etmek değildir. Altı dolmamış sözlere artık bakmıyoruz. Egzozları baca gibi tüten dolmuşları söylemeyeyim diyeceğim ama bir dolmuşun arkasında araç sürdüğümde bütün camlarımı kapatıyorum. Gerçi başkanların camları hep kapalıdır klimadan olsa gerek. Biraz vatandaş olmak gerek ki onun derdiyle hemhal olabilesiniz. Trafik kavşaklarının yazı kaldıramayacağı aşikar. Ama inanın bunun çözümü noktasında vekillerde ses yok. Bu şehrin sıkıntılarını neden bu şehir için seçtiğimiz hükümet vekilleri ifade etmezler, hayret etmekteyim. Neden muhalefet bu sıkıntıları söylemeli de iktidara mensup vekiller bu şehirde hiçbir problem yokmuş muhalefete muhalefet eder? Bu şehrin insanınamı hizmetkarlar yoksa partiye mi? Bu şehrin gerikalmışlığından kendi partisine muhalefet gözükmeyip bu şehrin sorunlarını ifşa etmeyen vekiller birinci dereceden sorumludur. Trabzon insanı sahil istiyor diyoruz, dillerde tüy bitti diyoruz ama sanki gaipten ses beklenir gibi sadece dinlemekteler. Bu şehri muhalefetiyle iktidarıyla kalkındırmak zor değil. Birbirinizle didişerek zaman kaybediyorsunuz. Oysa onca vatandaş bu şehrin imarı için atak beklemekte. Bu senede hükümet bir şey yapamazsa oy kaybeder. Yomra gibi olur. Bence tez elden şehri güzelleştime çabalarına başlayın. Yoksa geç kalacaksınız.
erman 2 yıl önce
yahu siz bundan önceki akp belediye başkanından bu trabzon için iyi bir şey gördünüz mü ki bu belediye başkanından göreceksiniz.. boşa hayal kurup beklemeyin bu şehir neyi hak ediyorsa onu yaşıyor.
Dost 2 yıl önce
Bu yazılarla bize sekil vereceginizi zannediyorsunuz biz belediyede güzel bir ekip kurduk gerisi bizi ilgilendirmez biz eksikleri görüyoruz geçmiş dönem çivi çakılmadı belediyede tecrübeli bir ekip şimdi görev basında
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 03:15
Güneş 05:04
Öğle 12:33
İkindi 16:29
Akşam 19:52
Yatsı 21:33
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30