AHMET KAYA'NIN MESAJLARI AHMET KAYA'NIN MESAJLARI

KTÜ Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde Avrupa Briliği finansmanında Future Skills Academy Projesi kapsamında, Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının desteklenmesi amacıyla "Yenilikle Geleceğe Sektörel Oryantasyon ve Kariyer Günleri" etkinliği düzenlendi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen kariyer günleri etkinliği toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmeyi amaçlarken mevcut ve gelecekteki iş gücünün istihdamını ve istihdam edilebilirliğini teşvik etmeye katkıda bulunmayı hedeflemekte.

KTÜ Osman Turan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen kariyer günleri programı açılış konuşmaları ile başladı.

Bölgemize önemli katkı sağlamaktadır

KTÜ adına konuşan KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Rakıcı, "Bu projenin amacı, gelecekteki işgücünün istihdamına teşvik etmeye yönelik bölgemizde önemli bir katkı sağlamaktır. Üniversitemiz, bu kapsamda yıllardır yürüttüğü çalışmaları bir de Avrupa Birliği projesi kapsamında önemli bir katkı sağlamayı başarmıştır. Proje özellikle artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, bulut bilişim, eklemeli imalat, finansal teknolojiler gibi gelecek teknolojileri ile yönetilen gençlerin yetiştirilmesini hedeflemektedir. Üniversitemiz, bu hedef doğrultusunda öğrencilerimize ve sektörde çalışan genç iş gücüne gerekli becerileri kazandırmaktır. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bizi ayrıca gururlandırdı

Geçmişten bugüne, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası olarak eğitim ve iş dünyası arası köprüler kurma amacıyla pek çok projeye imza attıklarının altını çizen TTSO Başkan Yardımcısı Ali Haydar Baş, “Ancak 'Geleceğin İşleri Akademisi' gibi vizyoner bir projede yer almak, bizi ayrıca gururlandırmaktadır.

Bu gibi projeleri ilimizde bulunan diğer üniversiteler ile de yürütmeyi hedefliyoruz. Bu, tüm bölge gençliğine hitap etme ve fırsat eşitliği yaratma çabamızın bir göstergesidir. Geleceği hep birlikte inşa etmek, bölgesel kalkınmayı desteklemek ve gençlerimizin potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkarmak için çabalıyoruz.

Projemiz kapsamında şu anda İnovasyon Merkezimizde, sanal ve artırılmış gerçeklik, katmanlı üretim ve tasarım gibi alanlarda 42 gencimize eğitimler vermekteyiz. Bu eğitimler, gençlerimizin gelecekteki iş yaşamlarına atılmadan önce sağlam bir temel oluşturmayı hedeflemektedir” dedi.

Etkinlik daha sonra proje kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların sunumları ve intrekatif oyunlarla devam etti.

Editör: Çağrı Aktaş