Ziraat Türkiye Kupası'nda finale çıkan Karadeniz Fırtınası, dün akşam Papara Park Stadyumu'nda ligin son sırasındaki İstanbulspor'u konuk etti. Trabzonspor'da hedef lig üçüncülüğüydü. İstanbulspor'un küme düşmesi kesinleştiği için onlar adına prestij maçıydı.

Ev sahibi Trabzonspor Paul Onuachu, Edin Vişça, Thomas Meunier, Batista Mendy ve Denswil gibi as oyuncularıyla sahadaydı. Maçta dakika sekiz olmamıştı ki, Trabzonspor Onuachu'nun iki golüyle öne geçti. Edin Vişça'nın iki klas asisti golle sonuçlanınca İstanbulspor moral olarak çöktü. Devreyi iki golle önde kapatan Abdullah Avcı'nın öğrencileri ikinci yarıya da iyi başladı. Edin Vişça'nın asistine çok güzel vuran Belçikalı Thomas Meunier farkı üçe çıkardı. Abdullah Avcı üçüncü golden sonra Edin Vişça, Enis Bardhi ve Paul Onuachu'yu kenara aldı. Son yarım saati daha rölantide geçen maçta başka gol olmadı. Bordo Mavililer üçüncülük koltuğunu daha da sağlamlaştırdı. Başakşehir'in de rakibini yenmesi, cumartesi günü oynanacak Başakşehir-Trabzonspor maçının önemini bir kat daha arttırdı.

Maçın yıldızı üç asistle oynayan Edin Vişça oldu. Paul Onuachu'nun attığı iki şık gol maçın güzel anlarıydı. İstanbulspor gücü oranında mücadele etmeye çalıştı. Küme düşmüş bir takımın psikolojisi ne kadar iyi olabilirse, rakip takımın psikolojisi de o kadar iyiydi. Kupa finalisti için İstanbul'da oynanacak Başakşehir maçı, yüksek ihtimalle ligdeki üçüncülük sıralamasının kaderini tayin edecek. Son iki maça üç puan önde giren Trabzonspor, üçüncülük yarışında rakibine oranla daha avantajlı durumda. Düğüm cumartesi çözülecek gibi.