POLİTİK GÜĞÜM

05.05.2012

POLİTİK GÜĞÜM
TRABZONSPOR FENER’İN ENSESİNE NASIL İNECEK?

Trabzonspor şike operasyonu başladığından bu yana belki de en önemli en güçlü ve elinde en büyük kozun olacağı bir kazanımı kazandı.

O da şu oldu. Görülmekte olan şike davasında müdahil olma talebinin kabul edilmesi.

Trabzonspor’un bu konuda süreci takip eden iki avukatı Nusret Yılmaz ve Mehmet Şentürk’e koca bir teşekkür edelim.

Her ikisini Trabzonsporlular olarak tebrik ediyoruz. Müdahil olunma ile ilgili dilekçeyi çok titizlikle yazdılar. Delilleri televizyonlara taleplerini çok iyi sıraladılar. Mahkeme safhasının bire bir takip etmemelerine rağmen dilekçelerinde öyle bir hava yansıttılar. Müdahillik Trabzonspor için mükemmel bir kazanım.

Artık Trabzonspor’un avukatları salona girecek. Aziz Yıldırım’a soru bile soracak. Aziz Yıldırım hakkında mahkeme ne karar verirse buna itiraz etme hakkına sahip olacak. Aziz Yıldırım’ın Trabzonspor ile ilgili iddialarına mahkeme salonunda onunda cevap verebilecek. Aziz Yıldırım’ın kendi kafasına uydurduğu iddialar ile ilgili olarak Trabzonspor adına soru sorabilecek.

Kısacası Trabzonspor şike sürecinin hukuksal yönden en büyük zaferini kazandı.

Artık Trabzonspor, bu müdahilliği ile haklı konumda olduğunu da gösterdi. Artık Aziz Yıldırım’ın alın terini çalan emek hırsızı olan uygulamaları hakkında iddianamedeki bütün bilgelere ulaşabilecek. Delil sunabilecek.

Bir kere daha Av Nusret Yılmaz ve Mehmet Şentürk’ü tebrik ediyoruz..

MUSTAFA YANMIŞ VE 61SAAT.COM

Mustafa Yanmış’ın Ak Parti Trabzon il başkanlığı ile ilgili sürece dahil olacağını, 61saat.com okurları bundan 4 gün önce haberdar oldu.

Siyasi güğüm’ümüzde bu konuyu gündeme getirdiğimizde bize birileri “Yine hayal yazıyorsunuz”dediler.

Ama gelinen noktada görüldü ki, Yanmış için şimdi il başkanlığı süreci başladı. Mustafa Yanmış’ın il başkanlığı ile ilgili olarak Genel Merkez’e çağrılıp istişareye dahil edilmesi, Yanmış’ın il başkan adayı olacak garantisi değil. Ama Yanmış ciddi potansiyel bir il başkan adayı ve de şansı bir hayli fazla

YANMIŞ’IN HANGİ AVANTAJLARI VAR

Mustafa Yanmış’ın il başkan adaylığı ile ilgili sürece dahil olması ile birçok avantajı da devreye giriyor. Yanmış iki kere bu tür elemeye çağrıldı. İkisinde de kenara otur dendi. Üçüncüsü bu çağrılmasında da eğer kenara otur denilirse Yanmış’ın kişiliği ile oynanmış olur.

Türkiye’de Ak parti geleneğinde de bu yok. Sorduk soruşturduk böyle üçüncü kez il başkanlığı atama sürecine çağrılan var mı..?

Genel Merkezi yakından tanıyan bir Trabzonlu dostumuz(Genel merkezde de profesyonel görevli olarak çalışıyor) hayır yok dedi. O halde bu durumu bile Yanmış’ın il başkanlığı konusunda işaret edileceğine dair önemli bir emaredir.

devamı 2.sayfada...


GÜMRÜKÇÜOĞLU VE EKİBİ ÇOK RAHAT

Dünden bu yana Belediye Başkanı O.Fevzi Gümrükçüoğlu ile ekibini gözlemliyoruz. Mustafa Yanmış’ın Ankara’ya istişareye çağrılması ile yüzlerinin güldüğünü hissettik.

Bu konuda çok belirgin bir mesaj vermeseler de hallerinden mimiklerinden ve vücut dillerinden bunu anlıyoruz. Tespit ediyoruz. Dün bir ara Belediye Başkanımız ile birlikte bakan Ertğurul Günay’ın gezisini gözlemledik. Başkanın ruh halinin her haliyle çok rahatladığını gördük

ADNAN GÜNNAR EKİBİ NEYE GÜVENİYOR?

Adnan Günnar’ın il başkanlığı görevinin devam etmesi ile ilgili kanaatleri olanların da yeniden Günnar’ın il başkanı olarak Başbakan tarafından işaretleneceğine inananlarında haklı gerekçeleri yok değil.

Günnar partide üye sayısını çoğalttı. Yerel seçimleri kazandı. İlçeler bazında ilçe başkanlarını diri tuttu. İlçelerde, ilçe başkanı belediye başkanı ikileminde teşkilattan yana yer aldı.Bazı ilçe belediye başkanlarını deyim yerindeyse teşkilata yön vermemeleri konusunda uyardı. Bu ilçe başkanlarını memnun etti. Ayrıca Başbakan ile il başkanlığı sürecinde iyi diyalog kurdu.

Tüm bu özellikleri ile Günnar’ın yeniden aday gösterileceğine inanan Günnar taraftarlarının pek de kuşkuları yok. Kendilerine göre bu iş Günnar lehine sonuçlanmış bile.


YAVUZ KARAN AK PARTİLİLERE BİZDEN YARDIM İSTEYİN DEDİ

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın dünkü Trabzon gezisine takip eden gazeteci dostlarımızı bir ara aradık. Dedik ki ne var ne yok bakandan ilginç bir açıklama var mı..?

Dikkatli bir gazeteci dostumuz şu ayrıntıyı verdi..”Var dikkatinizi çeker mi? Ak Parti’li bakan Trabzon’da Ak Parti teşkilatlarından kimse yok..” Bu ilginç durum elbette dikkatimizi çekti. Sonra bu tespiti yapan gazeteci arkadaşımızı aradık daha detay bilgi istedik. Bize şöyle söyledi “ Bakan Günay ile Belediye Başkanının kızlar manastırındaki incelemesi teknik bir gezi olabilir ama özellikle teşkilattan biri olmamasını manidar bulduk..” Bir ara Bakan ile Belediye başkanını kızlar manastırının bir köşesinde gözlerden uzak uzunca derin sohbetleri acaba Günay’ın bu serzenişimidir diye de düşünmedik değil.

Öte yandan bize böyle bir bilgi gelince kurumu CHP İl Başkanı Yavuz Karan’a sonduk o da esprili bir şekilde şöyle dedi; "Günay nasıl olsa eski partilimiz bize haber verseydiler örgüt olarak biz onu yalnız bırakmazdık"

devamı 3.sayfada...


CHP’DE PAŞANIN ISRARI DEVAM EDİYOR

Trabzon CHP İl Başkanlığı ile ilgili süreçte Yavuz Karan’a karşı muhalif gurubun ısrarla bir il başkan adayı bulma inadı ile devam ediyor.

Türker Ertürk Paşa’nın da il başkan adaylığı ile ilgili süreçteki ısrarı da aynı şekilde devam ediyor. Ertürk Paşa, ilçe başkanlarını aradı aday olacağı yönünde kanaatini bildirdi. İlçe başkanları da olabilirsin dediler. Ertürk paşa ilçe başkanlarının bu sözünü kendine destek veriyor diye algılamamış olsa da Salı günü adaylığını açıklamak için Trabzon’a gelecek.

Paşanın parti tabanında tutup tutmadığı konusunda değişik fikirler var. Kimine göre tuttu kimine göre tutmadı. Merkez ilçe teşkilatının büyük bir bölümü de Ertürk paşa’yı destekliyor diye haberler geliyor. Dün Merkez ilçeden üç delege ile tesadüfen bir yerde ayak üstü konuştuk. Emekli Paşayı tanımadıkların belirterek “Oy vermeyeceklerini” söylediler. Ertürk Paşa’nın işi gerçekten zor. Ama asker kararlılığı ile aleyhine oluşan durumu lehine çevireceğine çok inanıyor.

Bakalım CHP ‘da sandık ne yapacak..?

AKBULUT İKNA EDİYOR

Bu arada CHP’nin il başkan adaylarından İbrahim Akbulut ise sessiz ve sakin derinden delege bazında çalışmasını sürdürüyor. Akbulut eğitimci olmanın verdiği avantajı da iyi kullanıyor. Akbulut’un CHP delegeleri ile yüz yüze yaptığı sohbetlerde ikna edici kabiliyeti de dikkat çekici.

CHP delegesi kendine güvenen, kendini ikna eden ve üstelik kendi ile kendisi gibi ilişki kuranları sever. Beğenir. Hoş görür. Böyle bir yapısı vardır. İbrahim Akbulut böyle biri..

TNT EKİBİ TRABZON' A NİYE GELİYOR?

TNT de yayınlanmakta olan "Vahe ile Dekodizayn" programının çekimleri için , cansız manken Vahe KILIÇASLAN ve 2003 Türkiye Güzeli seçildikten sonra sanatçı kimliği ön plana çıkan Zeynep YILMAZ ile birlikte Trabzon'a geliyor. Yayınlanan her bölümünde bulunduğu bölgenin önde gelen firmalarının tanıtımını yapan program, Trabzon'un yakından tanıdığı Mimar Emrah Ömer ÇAM 'a yayınlanacak olan yeni bölümünde yer verecek. ART YAPI, E.Ö.Ç. Mimarlık ve ART ANGELS ajansın sahibi sayın ÇAM 'la sektörün yenilikleri ve firmalarının başarıları hakkında röportaj yapacak olan ekip aynı zamanda çeşitli sürprizlerde sunacak.

Sayın Mimar Emrah Ömer ÇAM'ı bu başarısından dolayı kutluyor ve mesleki hayatında başarılarının devamını diliyoruz.


Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner478