İki ezeli rakibin Trabzonda oynayacağı maç için iki haftadır tv 'lerde ve gazetelerdeki yayımlarla adeta futbol severlere soluk alacak hal bırakmadılar ama heyecanı doruk yapan mücadelesi hatırı sayılır vede 40 bin muhteşem taraftarın şölene dönüştürdüğü bir başka deyimle şampiyonluk provası yaptığı maçta takımlar öyle beklendiği gibi ahım şahım bir futbol ortaya koymazken maçın skorunu da hatalar belirledi.

Zaten futbol hatalar oyunudur demezmiyiz vede yenemiyorsan yenilme demez miyiz?

İki takımda dün gece kural haline gelen bu söylemi birkez daha hayata geçirmiş oldular.

Ben şimdi şampiyonun arkasından bam teline vurarak teknik ve taktik konularına girmeyecegim sadece bordo mavi oyuncuları dün gece özellikle ilk yarıda ürkek ve stresli gördüm.

Ben bunu rakibin etkisinden kaynaklandığını inanmıyorum.

Zira bu kadro hepsi demeyim ama  3\2 lik sayısı kaliteli ve deneyimli oyunculardan kurulu. Geriye kalan ise yahu şu şampiyonluk uzadı artık dercesine tedirginlik mi yaratıyorlar.

Bakın arkadaşlar ben çok söyledim yine söyleyeyim bu iş Konya maçında bitti bitti.

Şimdiye dek olduğu gibi sizleri arkanizdan kovalayacak olan da yok, olanlarda yok.

Onlar sadece şampoyonluk gemisine ramak kala bilip yol aldığınız bu günlerde geminizin sadece baca dumanını seyrederler.

O halde bu telâş niye?

Ha şunu da söylemeden geçmeyeyim panik yapan acaba diye yine bir şeyler yaparlar mı diye genç taraftarlarımızın sayısı az değil onlara çok görmem onların sütten ağzı yandı yoğurdu üfleyerek yemeleri çok doğal hadi size rastgele.

Son söyleyeceklerim şu son virajda duruşunuzda oyununuzda yurt dışında, yurt içinden, şehrimizden takımına ve sizlere maddi ve manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bu sıra dışı Trabzonsporlu taraftarlar şampiyonluğu doya doya yudumlayıp yaşamak için artık efelenmenizi bekliyorlar.

Ben bu kadar söyleyeyim sizler anlayacaksınız ne dediğimi taraftarın ne istediğini.