Belki seslendirilmiyor ama anlaşılıyor ki, Trabzonspor bu sezon üç kupaya birden talip! Ligde Fenerbahçe galibiyetinden sonra Trabzonspor, kesinlikle şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu ispat etmiştir. Herhangi bir aksilik olmadığı takdirde yıllar sonra o sene bu sene olabilir diyorum. Ayrıca, Ziraat Türkiye Kupası’nda da iddialılar… Erzurumspor’u da yenen ve rövanşta ben bu turu geçerim garantisini veren Trabzonspor, o büyük kupayı da kaldırabilir. Sonrası Süper kupadır. Yani 3 kupa birden müzede sergilenebilir. Diyeceksiniz ki, çok erkencisin. Haklı olabilirsiniz fakat, ben bu takımın üç kupayı birden havaya kaldırabilecek güce sahip olduğunu görüyorum. Şimdilik bekleyip görelim derim.

Trabzonspor, yeni Jose Sosa’sını buldu diyerek devam edelim. Guilherme, Erzurumspor maçında harika oynadı. Üç gol attırdı, birini Sörloth’a, diğer iki golü de rakip oyuncular Yusuf Acar ve Mertan’a yaptırdı. İşte size yeni Sosa... Yanılıyor muyum? Hüseyin Çimşir hoca, görüldü ki, Erzurum kupa maçında işi riske etmemiş. As oyunculardan kurulu bir kadro yapmış, doğruyu da yapmış. Yani fanteziye kaçmamış. Aferin Hüseyin hocaya.. Demem şudur ki, üç kupa gelecekse, Hüseyin hocayla gelsin. Yerlinin yerlisiyle o büyük kupalar havaya kaldırılsın. NOKTA

Şimdi asıl konuya gelelim. Fenerbahçe, Trabzonspor’a neden fazla gol pozisyonu verdi, herkes bunu merak ediyordu. Bizde diyorduk ki, Nwakaeme oynadığı bölgede topu tutan, arkadaşlarını rahatlatan, dinlendiren ve takımına pozisyon bulduran özelliklere sahipti. Yokluğunda Trabzonspor kötü oynar gibi gözüktü ama yine de kazanmasını bildi. Erzurum maçında Nwakaeme harikaydı, o bildik işlerini yaptı, takımını rahatlattı. Erzurum pozisyona bile giremedi. Hatta, şık bir golde attı. Daha ne yapsın Nwakaeme…

Neyse, Hüseyin Çimşir, uzun süredir oynamayan Hosseini’yi takıma monte etmeye çalışıyor, bu sevindirici bir gelişme. Hosseini sıkıntılı bir süreç geçirdi ama toparlamış. Trabzonspor savunması artık bol alternatifli olduğu için herkes bundan böyle ayağını denk alacak gibi! Sturridge’nin performansına gelince, ağır ağabey gibi takılıyor. Koşmuyor, topa hiç girmiyor. Ayağına top gelirse yaparım bir şey havasında. Sturridge sorunu acilen çözülmeli.

Sonuç olarak, Trabzonspor hem lig de hem de kupa da yoluna emin adımlarla ilerliyor. Önüne gelen rakipleri teker teker mağlup ediyor. Mayıs ayı hasat ayıdır. O gün geldiğinde tekrar konuşuruz.