Kayseri'de dün yaşanan kepazeliklerden sonra ders alınması gereken hikayelerle başlamak istiyorum.

Bundan böyle geçmişte yaşanan hatalara birdaha düşmeyelim diye yeri gelmişken arz etmek zorunda kaldım.

Başlayalım bir dönem Trabzonspor takımının teknik patronu efsane Ali Kemal Denizci iken benim de izlediğim Kayseride'ki maçtan bahsedeceğim.

Trabzonspor Kayseri'yi yenerse Kayseri büyük ölçüde küme yolcusu hatırladığım kadarıyla Trabzonspor  maçı 5-4 gibi bir skorla kazanırken trübünde ki bir grup Trabzonlu taraftarlar Kayseri'nin gollerini alkışlarken Trabzonspor'un gollerine ise yuh çektiklerini bugünkü gibi hatırlıyorum.

Devam edelim stad Avni Aker Trabzonspor yine şampiyonluğun en güçlü adayı rakip Kayserispor . Başında eski futbolcumuz Şota var trübünler Şoti Şoti sesleriyle uğulduyor.

Bilmiyorlar ki Şoticiler Şoti Fenerbahçe'ye çalışıyor ve 2 puanı alıp gidiyor. Bir başka kardeş de Ankaragücü oda 2 puanı götürüyor buda Trabzonpsor'a çok pahalıya mal oluyor.

Bunlardan sonra bırakalım şu kardeşlik işini kavga da etmeyelim . Yine aktör Kayserispor atılan taşları , petleri Annelere edilen galiz küfürleri birlikte duyduk izledik. Dertleri neymiş kupa maçında Uğurcan taraftarına taş atanla alkış tutanı ayırt edin demiş.

Maçtan sonra kulüp başkanı Berna hanım üç maymunu oynarak  hakeme veryansın etmiş. Evet Berna hanım hakeme veryansın edilmeli ama siz değil o taraf Trabzonspor olmalı. Bakın sayın başkan bu kadar arbede yaşanıyor'da umurunuzda değilse tek kelime etmiyorsanız yazık ki çok yazık !

Adına da spor deniyorsa. Dönelim sahaya Trabzonspor ilk yarı yine mehter takımı gibi iki ileri bir geri oynadı. Bekler Hugo, Abdülkadir Ömür , Uğurcan formsuz kabulde orta sahada adeta süzgeç gibi . Bu olumsuzluklara rağmen Trezeguet ilk dilimde yakaladığı üç pozisyonu atabilseydi devreyi Trabzonspor 3-1 kapatabilecekti.

O halde diyebileceklere fırsat vermeden  hemen söyleyeyim Trabzonspor oyuncu grubu Kayseri'ye kalitede fersah fersah fark atar.

Geç de olsa yedekten oyuna girenler bunun ispatı değil midir? Sonuçta büyükler geriye düşse de kötü oynasa da kazanmalıdır. 

Trabzonspor'da onu yaptı. Son söz Umut Bozok ile Maxi Gomez sezişte, klasda yok birbirimizden farkımız birde birlikte oynayabilsek der gibiler.