Trabzonspor kendi evinde Kayserispor’u ağırladı. Bordo mavililer karşılaşmaya 6. Dakikada Muğdat’ın ayağından yediği şok bir golle başladı. Trabzonspor yine bu sezon sağ kanattan taşınan topla bir gol daha yedi. Rakibin maçın hemen başındaki deplasmanda istekli ve iştahlı oyunu taktire şayandı. Yenen golün şaşkınlığını erken üzerinden atan Trabzonspor oyunu rakip yarı sahaya yıktı. Ceza sahası etrafında çok sayıda varyasyon denese de bulduğu pozisyonları değerlendiremedi. Taki 28. Dakikada Nwakaeme'nin soldan ortasında Baksaetas çok güzel bir top kontrolü ile ceza sahasına girdi vuruşunda topu 3 dakika önce geçemediği Doğan’ın koruduğu kalenin ağlarına gönderdi. Bakasetas ceza sahasında topla buluştuğu anada kaleye yaklaştığında ne kadar etkili olduğunu gösterdi. Trabzonspor 2014/15 sezonundan bu yana Süper Lig'de en fazla isabetli pas yaptığı ilk yarıyı oynadı. Bu rakamlara da yansıdı. Trabzonspor’un isabetli pas ortalaması % 92 idi. Topa sahip olma %77, Kaleyi bulan şut 3, Korner 2, Toplam pas 417 gibi önemli rakamlar yakaladı. Trabzonspor’un böyle ön alanda tempolu, çok adamla hücuma giden, topa ritim veren, dönene topları çabuk kapan, hareketi ve istekli oynaması için gol yemesi mi gerekir diye sormadan edemiyorum?

İkinci yarının hemen başlarında Kayseripor ilk yarıdaki gibi tempolu başlayan taraftı. Son mecalleri ile gene sürpriz bir gol aradılar. Hamza Hamzaoğlu yaptığı değişiklikler ile bir gol bulup üzerine yatama niyetinde gibi gözüktü. İkinci yarının ilk 15 dakikası sonrası Trabzonspor ilk yarıdaki temposunu yakaladı ama Kaleci Doğan ve direkleri geçemedi. Maçta Kayserispor Kalecisi Genç Doğan Tebriki hakketti. Trabzonspor bu kadar üstün oynadığı bir maçtan 3 puan çıkaramaması nedeni en önde kaliteli bir gol ayağı olmaması idi. Djaniny bana göre 3 sınıf bir golcü. Bu ligde ilk 10 altı takımlarda anacak kendine yer bulabilir. Birde pudra şekerini fazla kaçırmış gibi harekeler yapan Nwakaeme tercihleri var ki haftalardır camiaya sac baş yonduruyor. Yine de direkler çarpan toplardan biri gol olsaydı bam başka bir hikayeye kucak açacaktık. Böyle kaybedilen puanlar olmasa şampiyonluk hesapları şampiyonlar ligi haspaları yapıyor olacaktık. Yine kaçan balığın büyüklüğü ile gecen sezonlardan birini yaşıyoruz.

Zaten karşılaşma öncesi Abdullah Avcı açıklamalarında ‘’ İlk 3 için iştahımız her zaman kabarık. Her zaman fırsat önünüze çıkabilir. Herkes ah şu maçı kazanabilseydik diyebilir ama önemli olan o maçlardan neler çıkardığınız’’ diye durumu özetlemiş.