Fenerbahçe, FETÖ yazmadı, sadece genel bir ifadeyle...

Fenerbahçe Spor Külübü şikeden dolayı Avrupa Kupalarına gidememe cezası aldıkları 2010 - 11 yılıyla ligili açıklama yaptı. Tbzonspor'un dün akşam İnter Maçını yayınlaması sonra Fenerbahçe'nin yaptığı açıklamada şikeyi bağladıkları Fettullahçı Terör Örgütünün ismini verememesi ise dikkat çekti. Açıklamada sadece "Alçak Terör örgütü ve uzantıları" şeklinde genel bir ifade kullanılması ise kafalarda soru işareti bıraktı...

Fenerbahçe, FETÖ yazmadı, sadece genel bir ifadeyle...

Fenerbahçe Kulübü, 2010-2011 sezonu ile ilgili açıklama yaptı.  Sarı-lacivertliler yaptıkları açıklamada, 2010 - 11 yılında şike dolayısıyla gidemedikleri Avrupa Kupalarından bahsetmemediği görüldü. Daha önceki  söylemlerinden  şike olayını Fetullahçı Terör Ögrütüne  bağladığı biliinen Fenerbahçe'nin yeni açıklamasında ise her hangi bir şekilde isim vermemesi ise dikkat çekiyor. Sadece "Alçak terör örgütü ve uzantıları" şeklinde genel bir ifade kullanan Fenerbahçe Spor Kulübünün açıkça neden 'FETÖ' diyemediği ise akıllarda soru işareti oluşturdu! 

Trabzonspor'un dün akşam 2010 - 11 sezonunun ardından Fenerbahçe'nin şikeden dolayı Avrupa Kupalarına gidememesi nedeniyle gittiği Şampiyonlar Liginde İnter ile olan maçı yayınlamasından sonra Fenerbahçe'nin yaptığı bu açıklamalar ise bir hayli komik bulundu. 

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜNÜN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE: 

"Tarihimizin en anlamlı zaferlerinden biri olan 2010-11 sezonu şampiyonluğumuzun 9. yıl dönümü, gururla, mutlulukla bir kez daha tüm camiamıza armağan olsun!

2010-11 sezonunda “Her şeye rağmen!” diyerek futbol takımımızın eşsiz mücadelesi ve deplasmanda arka arkaya kazandığımız derbi galibiyetleriyle taçlandırdığımız; alnımızın akı, emeklerimizin en güzeliyle elde ettiğimiz şampiyonluğumuzun simgesi olan kupamız, asırlık çınar Fenerbahçemizin evinde, müzemizde yer almaya sonsuza kadar devam edecek.

Ülkemizin canına da kast eden alçak terör örgütü ve uzantılarının, 7’den 70’e milyonlarca Fenerbahçeli’nin oluşturduğu geçilmez duvara çarptıkları;

Fenerbahçe camiasının hiç beklemedikleri, hayal dahi edemedikleri tepkisiyle karşılaştıkları o dönemi simgeleyen, tarihimiz boyunca elde ettiğimiz sayısız başarılar arasındaki en özel imzalardan biri olan 2010-11 sezonu şampiyonluk kupamız, bu imzanın altında şan, şeref, alın teriyle harmanlanan destansı mücadelemizle her Fenerbahçeli için yıllar boyunca gıptayla karşılık bulacak.

Fenerbahçe camiasının dik duruşuyla aydınlattığı karanlıklar ve ortaya çıkardığı kirli amaçlar, bugün ve yarınlarda eminiz ki asırlarca, nesilden nesile anlatılacak!

Tarih, bir “şampiyonluk”, bir “kupa”, bir “başarı” değil; haksızlığa başkaldırı, düşmana karşı galibiyet, önce Fenerbahçe’yi, sonra Türkiye’yi hedef alanlara karşı ilk ZAFER ilk DİRENİŞ ve ilk UYANIŞ olan 2010-11 Şampiyonluğumuzu, altın harflerle yazacak! 

Karanlıklar Aydınlandı Fenerinle; Şampiyonluk kupamız sonsuza kadar evimizde!"