Trabzonspor, bu sezonun bitimine 2 hafta kala kongreye gitmeli. Başkan Muharrem Usta da listesini yenileyip seçime girmeli. Aksi takdirde Karadeniz ekibi gelecek sezonu da kaybedecek!

Trabzonspor evinde Göztepe’yi konuk ediyor. Maç ‘0-0’ sona eriyor ama bordo-mavili ekibin futbolu büyülüyor. Karadeniz ekibi bir hafta sonra Gençlerbirliği deplasmanına gidiyor. Sonuç yine ‘0-0’ ama bir hafta önce sahada coşan Trabzonspor’un yerinde bu kez yeller esiyor! Göztepe karşısında 9 mutlak gol pozisyonuna giren bordo-mavililer, Ege temsilcisinin iki gömlek altındaki Ankara ekibine aynı sayıda gol pozisyonu veriyor. Bir haftada takımda yaşanan bu değişim sadece “iç saha-deplasman” farkı açıklamasıyla izah edilemez!.. Antrenörü değiştirmek, transfer yapmak, taraftar derneklerine bedavaya ya da yarı fiyatına kombine vermek Trabzonspor’u içinde bulunduğu bu durumdan kurtaramaz. Karadeniz ekibi önce kongre yapıp camia olarak kendine gelmeli. Çünkü sağlam bir yönetim çok şeyi yoluna koyar…

Muharrem Usta başkanlığa seçildiği kongrede listesini Trabzonspor’u yönetmekten ziyade seçimi kazanmaya göre oluşturdu. Seçimi kazandı ama o liste ile sonrasını getiremedi. Yönetime giren ama istediğini bulamayanlar sırasıyla istifa etti. Bir önceki Hacıosmanoğlu yönetiminde de aynı durum yaşanmıştı. Trabzonspor’un başkanlığına talip olanların seçimi kazanmaya değil, kulübü başarıyla yönetmeye yönelik liste oluşturması şarttır. Muharrem Usta da bu konuda gerekli dersi almıştır.

Trabzonspor ‘olmayan yönetim’le daha fazla yolu devam edemez. Yapılması gereken bu sezon sona ermeden kongreye gitmektir. Muharrem Usta’nın da sağlam bir ekip yapıp kongreye girmesi gerekir. Zira çekilmesi ‘kaçmak’tan başka bir şey değildir!

Altını çizerek belirtmek istiyorum: Karadeniz ekibinin oldukça güzel bir kadrosu var. Bu güzel kadronun üzerindeki ölü toprağını kaldıracak olan heyecanlı, istekli, azimli ve bilgili yöneticilerdir. Trabzonspor bunu yapamazsa gelecek sezonda bu sezondan farklı olmayacaktır… Gelecek sezonun devre arasındaki kongreyi bu sezonun sonuna alın. Bu takımın bir yılını daha yakmayın!..