Yüzsüzler..!

Bu adamları unutma. Bu adamların derdi Türk futbolu değil. Bu adamlar, tutukları takım üzerinden her anlamda malı götürünlerdir.

Rasim Ozan Kütahyalı: Zamanında Feto’nun tetikçisiydi. Şimdi tam karşıtı. Zamanında Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün heykeli dikilmeli dedi. Fener-Pendik maçında, Pendik yedek kulübesine hareket çeken Mert Hakan Yandaş’ı tahrik ederek, aynı hareketi Trabzon yedek kulübesine yapsana dedi. Fitili ateşledi.

Batuhan Karadeniz; Son yılların sosyal medya platformunda ağzı laf eden biri. Ukala söylemleri ile reytingi topluyor. Trabzonspor küme düşürülmeli diyerek, mali çıkar sağlıyor. Futbolculuk dönemi karaktersizliği ile biliniyor. Maçtan öncede Mert Hakan’a çağrıda bulunarak, Trabzon’da da o hareketi yapsana dedi.

Ümit Özat; Fenerbahçe teknik kadrosunda yer almak için Ali Koç’a olmadık yağ çekiyor. Canlı yayında, Sahaya giren Trabzonsporlu taraftarın, Fenerbahçeli futbolcular tarafından öldürülmesi gerektiğini söyleyecek kadar adileşti.

Serhat Akın; Fenerbahçe eskisi futbolcu. Youtube yorumcusu. Yayınında Trabzonsporlu futbolculara resmen küfür etti. Ezik, şahsiyetsiz zavallı. Fikir fukarası

Abdülkerim Durmaz; Ali Koç sponsorlu yorumcu. F.Bahçe’nin artık Trabzon deplasmanlarına gitmemesi, hükmen mağlup olmalı dedi. Ardından iki gün sonra Ali Koç, ligden çekilmeyi gündeme getirdi.

….

Lemi Çelik, ağzına yüreğine sağlık.

Halk TV’de Trabzonspor-Fener maçı tartışılıyor. Ressam Bedri Baykam da orada. Karşısında bizim Lemi Çelik.. Baykam bir kere daha yetersiz ve gereksiz adam olduğunu gösterdin..

Lemi kardeşim. Yüreğine sağlık. Faşist düşünceleri ile Bedri Baykam’ı tuş ettin. Helal olsun sana..

...

Adalet, nasıl?

Adalet Bakanı, Yılmaz Tunç yaşananlardan sonra yüreklere su serpen açıklamasında şiddet uygulayan Fenerli Futbolcuların da soruşturulacağını söyledi.

İşte, adaletli bir süreç başlıyor diye sevindim.

Bir gün sonra Bakan Tunç, çark etti.

“Şu anda futbolcularla ilgili herhangi bir soruşturma söz konusu değil.”

Nasıl yani.

Şimdi ne olacak?

Adalet yerini nasıl bulacak.

Yerde yatan taraftarın kafasına kafasına tekme savurana cezasını kim verecek?

Hak, hukuk ve adalet..

Bunu istiyor bekliyoruz.

…….

Açık çağrımdır..

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Emniyet Müdürü Murat Esertürk.

İkisine de çağrımdır.

Şu Fenerlilerin ağzına sakız ettiği. 4 Nisan 2015 tarihinde Sürmene ilçe sınırlarında Rize’den maçan dönen kafile otobüsüne yapılan silahlı saldırının;

Ne olur failleri bulun.

Bu görev artık sizin.

Bu şehre ve futbol dünyasına en büyük hizmetinizi yapmış olacaksınız.

Bu olay faili meçhul kalmamalı.

Konu ile ilgili bütün bilgiler Emniyet raflarında. İstihbaratı bilgiler de.

Çözün bu olayı.

Bir Trabzonlu, Türk vatandaşı olarak bekliyoruz..

….

İşte size örnek…!

Trabzonspor, Kayseri’de galip gelmiştir. Sahaya bir Kayseri taraftarı girer.. Koşar, Bakasetas’ı karşısına alır..Bakasetas ne uçarak, ne dönerek tekme atar. Taraftarın karşında dik durdu. Gözlerinin içine baktı. Ve zaten o süreç içinde de güvenlik işini yaptı..

Taşıdığın forma sorumluluğu bu dur işte..

….

Sayın bakalım..!

Tribünler tıklım tıklım dolu.. Maçın sonunda Trabzonspor’a iyilik yapacağım diyen aslında kötülük eden bir grup sahaya girdi. Tahrik de olabilirsin ama azcık sükûnet. Ancak eline fırsat geçenler, görmesek şahit olmasak sahaya 40 bin kişinin girdiğini iddia edenlerin yalanına inanacaktır. Fırsatçılar alabildiğine gerçekleri ters yüz etti.

Şimdi, fotoğrafa iyi bakın. Sahaya girenler fotoğraf çekildiği an sahadakiler sayısı 15’e geçmiyor. Hadi diyelim olaylar büyüdü sahaya girenler 50 kişi bile olmadı.

Önyargı ve fırsatçılık işte bu.

Sağ duyulu taraftar 39 bin 950 kişi tribündeki yerinden ayrılmadı.. Bu gerçeği de görün, görün..

ZAYTUNG

Tüm dünyanın tepki gösterdiği derbi sonrası hâlâ sessizliğini koruyan TFF: ''Şu Karşıyaka - Altay maçı da aradan çıksın da toptan konuşalım...''