Abdullah Avcı Trabzonspor’u yıllar sonra şampiyon yaptı. Eyvallah… Sonraki yılında berbat ötesiydi ve yaptığı transferlerin kalitesi de belliydi. Sonuç olarak ayrılmak zorunda kalmıştı Abdullah Avcı...  

Gel zaman, git zaman Bjelica’nın gönderildi ve Abdullah Avcı ile Trabzonspor’un yolları yeniden kesişti. Asıl konuya gelelim. Abdullah hocanın havaalanındaki ilk kelimesi kafama takıldı. ‘Yeni gelmedim, geri geldim’ yani demek istiyordu ki şampiyon hoca, beni tanıyorsunuz, biliyorsunuz. Ben buyum. Kimse homurdanmasın. Sabırlı futbol oynayacağız. Zamanı geldiğinde de tekrar şampiyonluğa oynayacağız. Haa, bu zaman uzarsa herkes homurdanır, ben şimdiden diyeyim de...  

Şu anki tabloya baktığımız da şunu söylemem lazım. O büyük heyecanı yeniden yaşamak gerçekten de çok zor gibi gözüküyor. Belki erken bunları söylüyorsun da diyebilirsiniz… Umarım ben haksız çıkarım, önemli değil… 

Hal böyle iken Trabzonspor, Alanyaspor maçında herkes biz bu filmi izlemiştik der gibiydi. Sağa sola, yana geriye futbol anlayışı tribünleri an itibarıyla memnun ve mutlu etmediğini de ifade edeyim.  

Koca ilk yarıda Trabzonspor’un akılda kalan tek bir şutu vardı o da Visca’dan geldi, kaleci Ertuğrul’da o pozisyonu kornere çeldi. O’nun dışında Alanyaspor’un üç tane pozisyonu vardı. Kaleci Uğurcan Çakır olmasaydı, biri mutlaka gol olabilirdi. 

Neyse, Trabzonspor’un Onuacha diye bir forveti var... Düşünün topla buluşturulamıyor. Ne bir orta kesen vardı, ne de onu besleyebilen bir oyun anlayışı. 

İkinci yarıda işler daha farklı olur dedi herkes ama bakın ne oldu? Alanyasporlular, adeta Trabzonspor’a çalıştı. Nasıl mı? Oğuz Aydın garanti olsun diye geri pas verdi ama nereden bilsin ki, Onuachu kişisel becerisini bu kadar akıllı kullanacak. Ceza sahası içerisinde Fıdan Aliti’yi çalımlarken, kendi kalesine gol atmasını sağladı. Yani aslında Trabzonsporlu oyuncuların yapması gereken işi Alanyasporlular yaptı. 1-0 

Dk 79’da Alanyaspor’un şutu direkten döndü. Öncesinde Onuachu’nun neden oyundan alındığını da anlamış değilim. En azından 2-3 kişi bu oyuncuyu tutuyordu. Yerine giren Enis Destan’a lafımız yok ama yanlış değişiklikti diye düşünüyorum ben. 

Evet, nihayet Dünyaca ünlü futbolcu Pepe oyuna girdi. Cidden büyük bir isim. Ama oynadığı sürece büyüktür.. Eğer sakatlığı devam ederse yedek kulübesinde oturacak ve Trabzonspor’a da hiçbir faydası olmayacak. Umarız böyle bir şey olmaz da izleyenlerde büyük zevk alır. 

Sonuç olarak, Trabzonspor, zar zor da olsa Alanyaspor’u yendi. Arkadaşlar son diyeceğim şu olsun. Her şeye rağmen kazanmak güzeldir. Kazana kazana yolunuzu bulursunuz, Bu böyle olursa sorun çıkmaz, ama aksi halde ibre bu kez Trabzonspor yönetimine döner, demedi demeyin.