Trabzonsporlu futbolcuların başlama düdüğü ardından kendi sahalarında omuz omuza vererek , kol kola girerek kenetlenip TFF'nin buyruğunu gerçekleştiren nifak adaletsiz kararlarına adeta sessiz çığlıkla tepki vermelerini çok ama çok anlamlı buluyorum. Yetmez arkadaşlar bundan böyle tüm cezalı maçlarda da aynı tepkiyi koymanızı bekliyorum. Unutmayalım ki hakkını aramayan dilsiz ve şeytandır diyerek sadete gelelim.

Bu ve bunun gibi yığınla çirkin senaryolar üretilip uygulandı. İlk ve sonuncusu da olmayacak garip olan haklı olduğu halde Trabzonspor camiası hep ceza gören taraf oldu. Bunun Fenerbahçe'si öylede Galatasaray 'ı , Beşiktaş 'ı farklımıdır bunların hepsi aynıdır. Hele Galatasaray yıllar yılı kardeş diye diye bizi Fenerbahçe 'nin üzerine kışkırtarak aradan şampiyon oldukları da ayrı bir realitedir.

Şimdi günün sorusuna gelelim. Bu maç seçime 15 gün kala oynandığı halde karar verme işi neden seçim sonuna bırakıldı. Kendi taraftarları inanmadığı halde çekilirim ha blofuna neden inanıldı. Bu eylemin Trabzonspor taraftarlarının gerçekleştirmediği ayan beyan ortadayken meselenin hapse atılan üç beş kişiye bağlamak ne kadar inandırıcıdır. Maçtan sonra Fenerbahçe 'li çağırtkanlar suçlu olmalarına rağmen haklı çıkabilmek için eski defterleri açmaya başladılar. Bakın efendiler kurşunlanma gibi isnat etmeye çalıştığınız adres TRABZONSPOR değildir. Onu sizde biliyorsunuz.

Artık bulanık suda balık avlamayı bırakın da şu müzenizde ki 2011'in alın teri emeği olan gasp ettiğiniz kupayı yerine getirin . Aksi halde iki yakanız bir araya gelmeyecek onu da söyleyerek bundan böyle kendinizi sütten çıkmış ak kaşık görmekten vazgeçerseniz aramızda mesele kalmayacaktır diye düşünüyorum. Son sözüm dün akşama gelirsek rakip zayıfda olsa bordo mavililer son maçlarda olduğu gibi maçın 3-2'lik bölümünde yana geriye fazla rahabet etmeyip öne oynayarak önde baskıya önem vererek rakip kaleye giderek Trezeguet, FOUNTAS'ın harikulade gollerine birde Visca 'nın penaltı golünü ekleyerek karşılaşmayı üç golle üç puan alırken bundan böylede Avcı'nın oyun felsefesine son verebileceklerinin sinyalini verdiler.