Yahu sinirlenmeyeyim diyorum ama bırakmıyorlar ki. Hataylı oyuncu Vitor Hugo’ya faul yapıyor, hem de yan hakemin gözlerinin önünde.

Hadi diyelim kural gereği oyun durdurulmuyor ve sonunda bakarız çaresine deniyor. Tamam da Zorbay Küçük’e ne demeli peki… Net faullü golü utanmadan, sıkılmadan veriyor. Allahtan VAR devreye giriyor da Zorbay’ı ekran başına davet ediyor. Demek ki VAR olmasaydı Trabzonspor’un faullü yediği gol, net bir şekilde verilecekti…

Neyse, Trabzonspor, Hatayspor maçına çok iyi başladı. 9’uncu dakika Bakasetas inanılmaz şık pasında topla buluşan Bardhi nefis bir kafa şutuyla topu ağlara gönderdi ve takımını deplasmanda 0-1 öne geçirdi. Bardhi’nin golü gerçekten de çok şık bir goldü, tebrik etmek lazım.

Diyeceksiniz ki, bir takım 5 dakika içerisinde iki gol birden yer mi? futbolda bunlar var, oluyor deriz. Ama affı olmayacak bireysel hatalar yapıldı Trabzonspor’da. Örneğin Bartra inanılmaz kötüydü ve Trabzonspor’un yediği gollerde büyük hataları vardı, Bartra’ya Vitor Hugo, Peres ve Eren Elmalı’da eklenince neler olduğunu artık varın sizler hesap edin.

Maçın ikinci yarısı başlar başlamaz Siopis’in sert şutu, üst direkte patladı. Aslında büyük şansızlıktı gol olmaması. Asıl can sıkıcı olan o pozisyonun dönüşüydü Trabzonspor aleyhine.

Elkaabi’ni sert şutu Bordo-Mavili kale direğine çarparak filelere gitti 1-1 Tamamen şanstı. Devamında Bertuğ’un takımını öne geçiren golü geldi. 2-1 Yani Trabzonspor beş dakika da Beşiktaş oldu!

Abdullah Avcı’da gecikmeli olsa duruma acil müdahale etti. Umut Bozok ve Trezeguet’i oyuna aldı. Etkisi Gomez’in sert şutuyla kendisini gösterdi. Çünkü Trabzonspor çift forvete döndü. Umut Bozok’da inanılmaz bir gol kaçırdı. İki forvete döndünüz güzel de gol atamadığınız da bu durum hiçbir işe yaramıyor değil mi?

Ben birazda Djaniny’e taktım. Bu kadar gol bencil davranılmaz,  Bu adamın aklı başka yerde arkadaşlar. O eski halinden eser yok. Ben öyle görüyorum. Yanılıyor muyum, bilmiyorum… Gitmek istiyor. Anlaşın ve gönderin gitsin.

Sonuç olarak Trabzonspor, Hatayspor ile başlayan Antalyaspor ve Galatasaray ile devam edeceğine inandığı seri galibiyetler hesabını yapmıştı ama bu plan başlamadan bitmiş oldu. Bu mağlubiyet bir de Trabzonspor’un şampiyonluk şansını bana göre tamamen bitirmiştir. Matematiksel olarak demiyorum bunu, psikolojik olarak diyorum. Trabzonspor’da durum budur. NOKTA