Dün akşam Başakşehir karşısındaki Trabzonspor 'lu gençlerle gurur duydum. Zaman zaman da alkışladım. Sondaki söyleyeceğimi baştan söyleyeyim kimse uzaktan kaval çalmasın.

Yok zamanımı idi yensek 5. olacaktık. Heyecanlı deneyimsizdirler gelecek için sinyal verecek oyuncu görmedim. İlahi Trabzon'u yazar çizerler bi durun yahu böyle diye diye efsane Güngör Şahinkaya'nın dediği gibi uzun yıllardır bir bek bir stoper yetiştiremedi Hüseyin hariç oda kabul görmedi ya neyse! Bakın beyler neredeyse dünyanın her yerinden futbolcu aldık borç 4 milyara yaklaştı bir türlü kendi bahçemize bakma lütfunda bulunamadık.

Arada bir gördüklerimizi de biz seni çağırırız diyerek kiraya yolladık.

Ya biz unuttuk ya onlar dönmediler! Şimdi dün akşam ki oynayan bu çocuklardan ne bekliyordunuz ki! Hepsi birer Visca veya Bakasetas veya diğerleri gibi olmalarını mı! Bakın geçen sene neredeyse ikinci yarının başında şampiyon olduk da, bir genci dahi sahaya sürecek cesaret fakirini gördüğümüz için bu yeteneklere sahip çıkalım. Bu kulübün tarihinde 17 - 18 yaşındaki oyunculara güvenip yer vererek şampiyon olan bu şehrin takımının neyi değişti ki! Ha başaramayan gider hak eden kalır ,onu anlarım. Yalnız benim asıl derdim kendi insanımıza neden güvenmiyoruz. Yeri gelmişken bu takımı marka yapan kendi insanlarımız değil miydi?

Hiç yabancı oyuncu gelmesin demiyorum ırkçı da değilim. Ama kulübün çöplüğe de dönmesini istemem.

Geçen yıl olduğu gibi.

Dönelim maça... Eleştirenlere sormak istiyorum takımımız tam kadro olsa idi Deniz'in, Eren'in k.k ,Lima'nın attıkları gollere ne yapabilirlerdi! Sözün özü dün akşam ki gençler yana geriye değil öne oynadılar . Önde basmaya çalıştılar. Biraz pas üretiminde yavan kaldılar. Yetenekleri ve güçleri oranında ter akıttılar. Bizlerin de istekleri bunlar değil midir! Takımımızın oyun anlayışı pısırık olmasın dik oynasın bunu sergilediler. Daha doğrusu ben öyle gördüm.

Bazı ulemalar farklı görebilirler. Bana göre viya böyle...... Bu anlayışından dolayı da Hırvat hoca Bjelica 'yı tebrik ediyorum. Asıl alkış ,asıl tebrik her zaman her şartlarda sevdalarını yalnız bırakmayan o asil taraftarlarımızadır. Herşey gönlünüzce olsun...