Oh be mi diyelim, hele şükür mü nihayet mi diyelim ne dersek diyelim ama Trabzonspor dünkü maçın ikinci yarısında şampiyona yakışır gibi oynadı.

Eksikler yokmu var elbet ben öncelikle bardağın dolu tarafından bakmayı yeğeledim.

Hep söylerim yazıp dururum Bakasetas ön libero gibi görünüp defansın içine gömülmemeli kaleye yakın oynamalı.

Birileri bunun adına on numara diyor bende forvet arkası diyorum.

İşte Bakasetas dün forvet arkası oynadı Antep kalesini adeta şut yağmuruna tuttu.

Bilirsiniz rakip kaleyi tutan her şut moral bozukluğudur.

İster direkten dönsün, ister kalecide kalsın.

İkincisi kulak bu defada tersten gösterilmedi yani Bakesatas, Hamsik, Siopis yan yana sahne aldılar.

Hamsik'in oyun organizasyonu Bakasetas'ın şutları ve tekniği Siopis'in hamallığı galibiyette büyük rol oynadılar.

Bir başka önemli gelişmede eskisi gibi yana geriye değil seri çabuk paslarla öne oynadık.

Rakip kalede çoğalma iyiydi. Önde baskı, rakibi oyunu kendi alanında kabullenmeye zorladı.

Bu sefer sahayı ve topu Trabzonspor 'a verip sabırlı ve dengeli oyunu tercih eden konuk ekibin başına gelenleri birlikte gördük.

Onlara çok görmüyorum.

Küçükler, küçük düşünür de böyle yapan büyüklere ne demeli. Dün maçın son çeyrek diliminde bordo mavililerde gördüğüm kazanma arzusu ve inancı herşeye bedeldi. Sonuçta saydığım faktörler maçı lehlerine çevirmeye yetti de arttı bile! Şimdi eksiklere gelince deniyor ki takımın kuvvet ve kondisyonu yeterli değil buna katılırım. Ancak yükleme büyük hata olur. Bekler yeterince hücuma çıkmıyorlar veya çıkamıyorlar. Dün yine birazda olsa bıyık altı gülmedim değil nedeni ise kafacı Cornelius gittikten sonra kenar topları yağmaya başladı. Takım halinde hareket etmede yetersiz kalıyoruz. Orta alanda baskı Siopis'e bırakılıyor. Bu anlayış yanlıştır. Bu yüzden Antepli oyuncular elini kolunu sallayarak iki gol attılar. Sağ kanat S.O.S veriyor . Stoperlerse aşağı değil. Diyeceğim teknik heyet artıları bir kenara koyup eksilere yoğunlaşırsa ki bu asli görevleridir. Bu takım herşeyin üstesinden gelebilecek kadar yetenekli ve yeterlidir. Bu arada azda olsa azalan taraftarı her imkansızlığa karşın yanınızdan ayırmamak için şampiyon takıma  yakışır oyun oynatın. Zira futbol bir sanattır, arz talep işidir.