Çünkü..!

Ak Parti’de, istakoz, roleks saat, Maldivler tatili niye bu kadar gündemde?

Oysa, iktidarın iyi zamanlarında, halk desteğinin var olduğu dönemlerde;

Zarrab’ın Bakan Çağlayan’a verdiği saat, bakan çocuklarının yurt dışında rulet masasındaki görüntüleri hiç bu kadar gündem olmamıştı.

İktidarın iyi olduğu dönemlerde, halk desteğinin zirveye çıktığı anlarda belediyelerin borçları, makam oda ve araçları hiç bu kadar gündem olmamıştı.

WhatsApp Image 2024-04-22 at 08.30.34

Parsel parsel şehirleri satanlar bile, roleks saat kadar tartışılmadı.

Niye?

Çünki, halk ciddi şekilde mağdur. Geçim sıkıntısı çekiyor, kendi gibi sandıklarını lüks içinde yaşadıklarını görünce tepkisini koyuyor.

Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Ak Parti bunu bilmeli, kavramalı, buna göre yerel ve genel politika üretermeli. Temizlenmeli

Sanki, üvey evlat!

Trabzonspor’da futbol haricindeki takımlardan basketbola büyük ilgi var. Basket takımının her anı bülten haline getiriliyor. Yönetim yemek veriyor. Tesisleri açıyor.

İyi güzel hoş da.

Kız futbol takımı ezeli rakibimiz Fener’e üç çaktı. Basketçiler kadar ilgi akaya hak etmedi mi?

WhatsApp Image 2024-04-22 at 08.30.47

Bizim Ali Koç

61saat, iskender Paşa mahallesi muhtarı Ali Koç’u buldu söyleşi yaptı. Ad benzerliği ile gündeme oturan Ali Koç’tan başka isim benzerliğinden önemli kişilerimiz de var.

Valimiz; Aziz Yıldırım.

Milletvekilimiz; Vehbi Koç.

Ortahisar Belediye Başkanı; Ahmet Kaya

Trabzon’da bu bir ilk..

Başkanların özel basın bürosu

Belediyelerimizde basın büroları, başkanların özel bülten görevlileri. Hep başkandan haber bülteni çıkarıyorlar.

Oysa basın birimleri ABD’yi yeniden keşfetmeye gerek yok.

3 ana birimden oluşur.

Birincisi başkanın enformasyonunu yapar.

İkinci birim belediyenin hizmetlerini kamuoyuna duyurur. O hizmeti alanlarla konuşur, görüntüler, haber yapar. Bu birimin haberlerinde belediye başkanı olur ama görünmez.

Üçüncü birim, başkan ve belediyenin halkla ilişkilerini düzenler, sosyal medyalarını işlerlikle yürütür.

….

Bu sese kulak ver!

Tonya Canikdere Şelalesi.. Doğa harikası. Bölgede Abimiz Salih Özkan’ün dün Pazar günü gitti Canikdere şelalesinden izlenimleri.

İlgililerin dikkatine;

“Hava kapalı olmasına rağmen yürüyüş yolunda yoğun bir kalabalık âdeta iğne atsak yere düşmeyecek bir durum. Buraya kadar herşey güzel. Ama bundan sonrası için çok düşünmeliyiz.....

Tonya'da açık lokanta yok, kasaplar kapalı, bakkalların 3/1 açık. Yürüyüş yolunda mevcut hizmet yerlerinin konumu ve kalitesi belli. Hizmet yetersiz. Alanda doğru dürüst bir tuvalet yok. Eee dolayısıyla işyerleri bomboş.

WhatsApp Image 2024-04-22 at 08.30.57

Şöyle bir düşündük Tonya bir pazar günü bu kadar kalabalık misafir alıyorsa aynı oranda gelirde olmalı. Herkes şikayetçi.

Bu tablo karşısında bizde de bazı görüşler ve öneriler belirdi. Öncelikle her kesimden( gerek kamu, gerekse tüzel kişiler) üzerlerine düşeni yapmalı. İşyerlerinde hizmet kalitesi ve tüketilen malzeme çeşidinin artırması gerekir. Kamununsa denetim ile alt yapı çalışmalarına daha fazla odaklanması gerekir. Aksi hâlde turizm yapamayız…^

…………..

ZAYTUNG

Kafe ve restoranların, ''boykot var mı?'' diye bakmaya gelenler sayesinde cirolarını 2'ye katladığı bildirildi...