Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçe maçında Gomez’in attığı harika golün, ‘çalışıldığını’ ispat etmek amaçlı video hazırlatmış ve günlerce bu video sosyal medya da gündem konusu haline gelmişti.

Peki, Abdullah Avcı’nın Fatih Karagümrük maçında yediği o kötü ötesi gollerle ilgili de videolar hazırlatması gerekmez mi diye sormak istiyorum. 

Düşünün Ozdoev’e kimse müdahale etmiyor ve o da topa öylesine vuruyor, Trabzonspor savunmasında görevli olan Hüseyin Türkmen ile Bartra arasında kalan Diagne’den hiç birine top dokunmadan gol oluyor. Hayret yani… 

Trabzonspor’un yediği ikinci gol de farksız değildi. Borini’nin golünde Eren Elmalı ve Hüseyin Türkmen’in büyük hataları vardı. Alın size hazırlanması gereken bir video daha!…

İlk yarının uzatma dakikalarında bir videoluk iş daha oldu. Bartra boş alanda durup dururken kaydı, topu kapan Borini’yi ani bir refleks ile çeken Bartra kırmızı kartla oyundan atılıyor… İnanılır gibi değil, değil mi?.

Neyse, ikinci yarı başladığında Abdullah Avcı, sahanın en berbatlarından Hüseyin Türkmen ile Siopis’i oyundan aldı ve yerlerine Gbamin ve Larsen’i dahil etti. Sonrasını söylemek istemiyorum ama Visca tekrar sakatlandı. Hem de kırık olan kol bölgesinden tekrar sakatlandı. Aksilikler özellikle bu maçta Trabzonspor’un yakasını bırakmadı gitti de denebilir.

Dakika 55’de Karagümrük’den Colley, gole giden Gomez’i düşürdü hakem de ikinci sarıdan Colley’i oyun dışına gönderdi. Bakasetas serbest atışı kullandı. Kaleci Batuhan Şen’den dönen topu Trezeguet iki kez kaleye gönderemedi, aslında kaleci Batuhan buna izin vermedi desek doğruyu söylemiş oluruz.

Trabzonspor’un beraberlik için bastırdığı dakikalarda yine videoluk bir gol daha yedi bordo-mavililer. Dakika 67’de Rİcci’nin harika golüyle farkı 2’ye çıkan Karagümrük’ü tebrik etmek lazım diyorum başka da hiçbir şey demiyorum.

Sonuç olarak, Trabzonspor’un beklenmedik Karagümrük maçını kaybetmesi şampiyonluğa oynayan bir takıma kesinlikle yakışmamıştır. Ayrıca, bu saatten sonra Fenerbahçe galibiyetinin de hiçbir anlamı kalmamıştır. Yanılıyor muyum?

Peki, bu maçtaki en güzel video hangisi olmalıdır? sorusuna gelince, ben size ’Trabzonspor’dan Karagümrük’e kiralık olarak giden Kouassi’nin attığı 4’üncü goldü’ derim. NOKTA