Trabzonspor’da Abdülkadir Parmak oynamadığında bordo-mavililer kesinlikle büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bu Antep maçında da böyle oldu ve takım sanki beli kırık gibi oynadı. Topu ileriye taşıyacak ya da, dikine kaleye gidebilecek başka bir özellikte futbolcusu olmadığından Trabzonspor’da iş, kişisel becerikli oyunculara kalıyor ki, doğal olarak oyun kördüğüme dönüşüyor.

Ekuban ve Pereria’nın takıma katılmalarıyla Trabzonspor’da Pereira’nın o eski gücünden eser yoktu görüntüsü veriyor. Bakmayın Campi’yeattırdığı gole. Newton’un Pereria ile değilde geçen haftanın yıldızı Serkan Asan ile 11’de başlamasında bana göre fayda vardı ama o bunu yapmadı. Pereria sakatlıktan yeni çıktığı için ani çıkışlar yapamadı. Halbuki, Serkan hazırken neden tercihini bu yönde kullandı hoca anlamış değilim. Ekuban’a gelince, Antep maçında kesinlikte çok istekli oynadı, 1 ve 21’inci dakikalarda iki tane net gol pozisyonu kaçırdı, kaleci Günay’ın da engeline takıldı denebilir. Dk 37’de yine Ekuban başlangıçlı pozisyonda A.Kadir Ömür’ün eline ayağına bulaştırdığı top mutlak bir golün kaçmasına da yol açtı.

Newton’un Parmak’ın yokluğunda, Nwakaeme’ye çifte görev verdiğini gözledik ve oynadığı sol kanatta pozisyon yaratıp topu içeriye göndermek ve Afobe’ye gol attırmaktı. Bunlar olmadı. Gerçi Antep savunma oyuncuları da buna izin vermeyince Nwakaeme bir ara Parmak’ın rolünü üstlendirildi ama çok top ezdi. Olmadı yani. Orta sahada verimli olmayan Nwakaeme kötü oynar pozisyona da düştü. İlk yarıda Antep’in net gol pozisyonu yoktu ama Trabzonsporlu Marlon’un bölgesinden çıkışlar yapmaya çalıştılar lakin becerikli değildiler. 64’cü dakika Pereira taç atışını adeta korner gibi kullandı, defans oyuncusu Campi’de şık bir kafa golüyle takımını 1-0 öne geçirdi.

Newton yorulan Ekuban’ın yerine yeni transfer Diabete ve maçta hiçbir şey yapamayan Nwakaeme’nin yerine de Bilal’i aldı. Bilal, Trabzonspor takımının oyuncusu değil. Yüzbin kere söyledim ve yazdım. Gönderilecekler listesindeydi sanırım kimse talip çıkmadığı için Antep maçında görücüye çıkartıldı! Bu düşünce tarzını kınıyorum! Abdülkadir Ömür ile devam edelim. Hiçbir şey yapmıyor. Yerli Messi lakabını kaybetmek üzeredir, benden söylemesi. A Milli takıma davet edilmesine rağmen, performansı geriliyor.

Maçın sonlarına doğru garip işler oldu. Antep’in lehine verilen penaltı pozisyonu öncesinde, Antep’li oyuncunun eline top çarptı. Ama Fırat Aydınus VAR tarafından pozisyonun tekrar izlenmesi önerildi. Topun eline çarptığı pozisyon değerlendirilmeye alınmazken, Flavio’nun yaptığı hareket dikkate alındı. Sonuçta Antep beraberlik golünü buldu. 1-1 Flavio da bir önceki hafta olduğu gibi yine kırmızı kartla oyun dışı kalarak sahayı ağlamaklı terketti. Uzatma dakikalarında Hüseyin Türkmen, iki savunmacı tarafından adeta tost yapıldı. Bence penaltıydı ama VAR’a bile gidilmemesi çok ilginçti. Trabzonspor’un kaybettiği iki puan bana göre Fırat hocaya yazılır. Nokta