Bakasetas ve Trezequet’in yokluğundaki Trabzonspor’u beğendiğimizi söylemek hayalcilik olur.

Diyeceksiniz ki Bakasetas ve Trezequet olduğunda Trabzonspor çok mu iyi oynuyordu? En azından Bakasetas gol atıyordu derim, asist yapıyordu derim. Peki, bu iki oyuncunun yerine oynayanlardan özellikle Yusuf Yazıcı nasıldı? diye soracak olursanız da,  sahada var mıydı? diye de ben sizlere sormak isterim.

Yusuf Yazıcı kötü ötesi oynamaya devam ediyor. Güçsüz ve isteksiz hali inanılır gibi değil. Kafa olarak Trabzonspor’da olmadığını size net olarak söyleyebilirim. Koca Yusuf’un neden bu hale geldiğini gerçekten çok iyi irdelememiz gerekiyor. Lakin, Yusuf’tan beklentiler çok fazla olduğu için bunları söylüyorum. Yanılıyor muyum?

Maçın ilk yarısında Şampiyon Trabzonspor’un, Ankaragücü’ne karşı tek bir pozisyonu vardı o da, Hamşik, Abdülkadir Ömür’ü milimetrik pasıyla buluşturmasıydı. O pozisyonu da Ömür harcadı. Gerçi kaleci Bahadırın’da hakkını yememek gerekiyor, pozisyonu mükemmel kapattığını belirtmek gerek.

Gomez ile ilgili de söyleyeceklerim var. Topla buluşmamak için sanki yemin etmiş gibi oynuyor, Hayret yani, Diyeceksiniz ki, topla buluşturulamıyor? doğru da, o da bi zahmet biraz çaba sarf etmesi gerekmiyor mu? Badrhi’nin golünde asist yaptı ama biz kendisinden gol beklediğimiz için bunları söylüyoruz.

Abdullah Avcı baktı ki, ilk yarı da işler iyi gitmiyor ve sadece rakip kaleye 5 şut çekebildim, bende ‘İkinci yarıya önemli değişiklikler yaparak’ girerim planını yaptı.

Denswil dışında sarı kart gördüğü için oyundan atılabilir düşüncesiyle Hugo’nun yerine Djaniny ‘i oyuna dahil oldu.

Peki, hareketlenme oldu mu? Djaniny oyuna biraz biraz hareketlilik getirdiğini söyleyebiliriz. Ama sahanın kötülerinden Ömür’de oyundan alınmalıydı? Öyle de oldu. Ajaks’dan kiralık gelen Naci’ye şans verildi.

Naci, topla ilk buluştuğunda nefis vurdu, top az farkla auta gitti. Maçta ilk kez güzel bir hareket oldu, yani organize bir atak geliştirdi Trabzonspor, sonuçta Bardhi attığı harika golle takımını 1-0 öne geçirdi.

Trabzonspor’un sevinci fazla sürmedi. Adeta sevinci kursağında kaldı da diyebiliriz. Eşine az rastlanır bir durum oldu? Denswil kafa topuna çıktı, top Larsen’in eline çarpınca hakem penaltı noktasını gösterdi ve Tolga Ciğerci’de golünü attı. 1-1 İnanılır gibi değil mi?

Sonuç olarak. Trabzonspor puan kaybetmeye devam ediyor. Lige 45 gün Dünya Kupası arası verildi. Dönüşte Fenerbahçe ile oynayacak. Şimdiden söylüyorum. Trabzonspor, Fenerbahçe maçını kaybedemezse şampiyonluktan sakın bahsetmesin.NOKTA