Trendyol Süper Lig'deki son maçında Sivasspor engelini geçemeyip haftayı bir puanla kapatmak zorunda kalan Bordo Mavililer, Trabzon'da Kayserispor'u konuk etti. Abdullah Avcı'nın gelişiyle maç kaybetmeyi unutan Karadeniz Fırtınası, Kayserispor'u yenip geleceğe umutla bakmayı istiyordu. Deplasmanda üç gol atmasına rağmen Sivasspor'u yenmeyi başaramayan Trabzonspor, bu sefer evindeki maçtan üç puanla ayrılma niyetindeydi.

Abdullah Avcı maça riskli bir kadroyla çıktı. Sahaya orta alanda savunma yönü güçlü tek bir oyuncu vardı. O da Berat Özdemir'di. Abdülkadir Ömür, Vişça, Trezeguet ve Pepe hücum yönü yüksek oyuncular. Mondihome Kayserispor teknik direktörü Recep Uçar'ın on bir yıl birlikte çalıştığı Abdullah Avcı'ya karşı neler yapabileceği merak konusuydu. Beş maçtır kaybetmeyen iki takımın mücadelesinde ilk yarı futbol seyredemedik. Kayserispor üçüncü bölgede rakibine oranla daha etkiliydi. Yaklaşık elli metrede oynayan Trabzonspor'un rakibine üstünlük kurabilmesi mucize olurdu. Bordo Mavililer, ilk yarıda rakibine oranla topa daha fazla sahip olmasına rağmen oyuna hakim değildi. Kör dövüşü şeklinde geçen ilk kırk beş dakikada maalesef gol seyredemedik. İkinci yarı da ilk yarının kopyası gibiydi. Kaliteli futbolu bırakın futbolun kendisinden eser yoktu. Önce Kourbelis ve Enis Destan hamlesi, ardından Teklic ve Umut Güneş tercihi Trabzonspor'un kötü ve fakir futboluna çare olamadı. Maçın son bölümünde Gökhan Sazdağı'nın enfes asistini oyuna girer girmez boş geçmeyen Kamerunlu forvet Bahoken, takımını Trabzon'dan üç puanla döndürdü. Yenilen golde hem Eren Elmalı'nın hem Denswil'in hem de savunmanın hatası zincirlemeydi. Abdullah Avcı'nın takımı sahadan mağlup ayrılmayı hak etti. Recep Uçar ustayı yenerek mağlubiyet serisini devam ettirmesini bildi. Dünkü maçın sonucunda Abdullah Avcı da Trabzonspor'daki ilk mağlubiyetini tatmış oldu. Daha da kötüsü, Trabzonspor gibi büyük bir takımın son yarım saatte maçı seyredenlere hissettirdiği çaresizliğiydi.

Abdülkadir Ömür'ün, Eren Elmalı'nın Rayyan Baniya'nın Trabzonspor gibi büyük bir kulübün on birinde futbol oynaması çok zor. Abdullah Avcı hepimize, "takım savunması yapayım derken üçüncü bölgede etkisiz olan" bir takım seyrettirdi. Takım savunmasını da doğru dürüst yapamadılar. Dünkü maçta kişisel performanslar yerlerdeydi. Takım performansı da! Abdullah Avcı takımın kişisel ve takım performansını arttırmalı. Maç sonunda, devre arasını ve sezon sonunu işaret ederek bu sezon "heba sezonu" olarak sayılmamalı, sayılamaz. Taş üstüne taş koymak lazım. Futbolcular en azından hırslı olmalı, kötü koşmamalı, kötü mücadele etmemeli. Abdullah Avcı'nın maç sonu açıklamaları çok mantıksız. Anı iyi yönetememek mazeret olamaz. An iyi yönetilerek tedavi süreci işlemeli. Beş dakika bile iyi oynayamayan büyük bir takımın hocası "çok tekrar yapmalıyız, çok çalışmalıyız" diyerek işin içinden sıyrılamaz. Gerekiyorsa neşteri vurur yoğun bakımdaki hastayı kurtarır.